تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 208
گازگرفتگی مدیر روابط عمومی حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان گفت: چهار مورد حادثه جداگانه استنشاق گاز منوکسیدکربن در رهنان اصفهان، شهرضا، ورزنه و شاهین شهر ۱۸ نفر و یک حادثه رانندگی در دیزیچه هفت نفر را راهی بیمارستان کرد.

به گزارش خبر گزاری ایمنا، عباس عابدی درباره حوادث روز گذشته اظهار کرد: در حادثه اول به علت روشن بودن پیک نیک داخل یک کارگاه در علی آباد واقع در محور دهاقان- شهرضا دو مرد ۲۸ و ۳۰ ساله مسموم شدند که پس از اکسیژن درمانی به مرکز درمانی صاحب الزمان (عج) شهرضا منتقل شدند.


وی درباره حادثه دیگری که در خیابان مطهری رهنان اصفهان رخ داد، اذعان کرد: در این حادثه نیز به دلیل انتشار گاز سمی منوکسیدکربن از آبگرمکن دیواری ۴ نفر مصدوم شدند که مصدومان ۳ زن و یک کودک مسموم بودند که به بیمارستان عیسی بن مریم (س) منتقل شدند.

وی افزود: در سومین حادثه، مسمومیت با منوکسیدکربن منتشر شده از بخاری در منزل مسکونی در خیابان شیخ فضل الله نوری شاهین شهر ۵ نفر شامل یک مرد، یک زن و ۳ کودک دچار مسمومیت شدند که پس از دریافت خدمات درمانی اولیه به مرکز درمانی گلدیس شاهین شهر انتقال پیدا کردند.

وی ادامه داد: مسمومیت با گاز به علت نشت گاز از آب گرمکن دیواری در ورزنه موجب مصدوم شدن ۷ نفر شد که مصدومان ۵ زن و ۲ کودک شد که مصدومان توسط نیروهای امدادی به درمانگاه ورزنه انتقال پیدا کردند.

عابدی درباره پنجمین حادثه، که تصادف در جاده دیزیچه بود، گفت: براثر برخورد دو دستگاه خودروی سواری پژو و سمند با یکدیگر در جاده دیزیچه به فولادشهر ۷ نفر زخمی شدند که مصدومان این حادثه ۳ زن و ۳ مرد و ۱ کودک بودند که به بیمارستان محمدرسول الله مبارکه منتقل شدند.

مدیر روابط عمومی حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: دیزیچه شهری در بخش مرکزی شهرستان لنجان در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان و ۱۰ کیلومتری شرق زرین شهر در حاشیه رودخانه زاینده رود واقع شده است.
گفتنی است براساس اعلام اداره کل پزشکی قانونی اصفهان، در ۶ ماهه اول سال جاری آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان با تشخیص علت مرگ مسمومیت با گاز مونوکسید کربن، ۱۷ نفر (۳ زن و ۱۴ مرد) بوده اند این امار در مدت مشابه سال قبل که این تعداد ۱۵ نفر بوده است.

   #اصفهان #شاهین شهر #حوادث #پزشکی قانونی #رانندگی #پژو

محتوای خبر «گاز منوکسیدکربن ۱۸ نفر و حادثه رانندگی هفت نفر را راهی بیمارستان کرد» را در سایت «ایمنا» ببینید