تاریخ دریافت خبر: بازدید: 242
مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ای خواستار محکومیت اقدام اخیر امریکا درباره بیت المقدس از سوی مسلمانان و پیروان ادیان توحیدی شد.
pixel.gifصهیونیسم به دنبال زوال همه ارزش های آسمانی است

به گزارش ایران خبر،متن بیانه مجمع نیروهای خط امام در واکنش به اقدام اخیر دولت امریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به پایتختی رژیم صهیونیستی به این شرح است:

انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، اقدام خصمانه و خبیثانه ای است که ظاهراً به دست فردی نامتعادل و سبک مغز انجام شده اما در واقع جریانی پیچیده و طراحی شده از سوی محافل پشت پرده صهیونیستی است که از بدو تاسیس دولت غاصب اسراییل به دنبال اجرای آن بوده اند و امروز رییس جمهور آمریکا را مستعدترین فرد برای تحقق آن دیده اند.

بیت المقدس نه یک شهر تاریخی که قبله همه مومنان و پیروان ادیان توحیدی و نقطه اتصال همه ارزش های آسمانی است و چه غافلند آنان که این منازعه را تنها مساله ای سیاسی و جغرافیایی می دانند.

اما صرف نظر از اینکه تصمیم مذکور به دست چه کسی اجرا شده، باید به بسترهای سیاسی و فرهنگی آن هم توجه نمود. متاسفانه گسترش افراطی گری مذهبی و تشدید اختلافات مذهبی در جهان و افزایش اقدامات تروریستی به نام اسلام و ظهور پدیده هایی مانند داعش همگی بستری مناسب برای چنین تصمیمات سوئی است.

به راستی اگر مسلمانان آنگونه که امام خمینی(س)سفارش فرمود «ید واحده» می بودند، دشمن چنین جرات و جسارتی می داشت؟ اگر ظرفیت های جهان اسلام همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید دارند به جای اختلافات، صرف تقویت یکدیگر و رسیدن به وحدت می شد، امروز با وضع بهتری مواجه نبودیم؟

امروز به خوبی می توان دید که ارائه چهره ای خشن و مخالف حقوق انسان ها از اسلام در هر نقطه ای از جهان تا چه اندازه در کاهش حساسیت ها نسبت به مقدسات مسلمانان موثر است.

مجمع نیروهای خط امام ضمن محکومیت اقدام اهانت آمیز دولت آمریکا، نه تنها مسلمانان را به وحدت و اقدام مشترک فرا می خواند که از همه مومنان و پیروان ادیان توحیدی می خواهد که به مصداق «تعالوا الی کلمه سواء بیننا و بینکم الّا نعبد الّا اللّه و لا نشرک به شیئا» دربرابر این رفتار اهانت بار سکوت نکرده و بدانند که صهیونیسم به دنبال زوال همه ارزش های آسمانی است.

والسلام

مجمع نیروهای خط امام

   #بیت المقدس #مقام معظم رهبری #رییس جمهور #داعش #جهان اسلام