تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 449
در پاسخ به اتهامات مقامات واشنگتن در نقض قرارداد نابودی موشک های بالستیک میانبرد و کوتاه برد از سوی روسها، مسکو هشدار داد هر اقدامی با هدف مخدوش کردن این قرارداد موشکی از سوی کاخ سفید، با پاسخ متقابل مسکو مواجه خواهد شد.

رویداد۲۴-در پاسخ به اتهامات مقامات واشنگتن در نقض قرارداد نابودی موشک های بالستیک میانبرد و کوتاه برد از سوی روسها، مسکو هشدار داد هر اقدامی با هدف مخدوش کردن این قرارداد موشکی از سوی کاخ سفید، با پاسخ متقابل مسکو مواجه خواهد شد. سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد بار دیگر بر پایبندی به قرارداد نابودی موشک های بالستیک میان برد و کوتاه برد تاکید داریم و مصمم به اجرای آن بدون هر گونه انحراف از مفاد این قرارداد هستیم.

وی تصریح کرد چنانچه طرف آمریکایی اقداماتی انجام دهد که این قرارداد را نقض کند همان طور که رئیس جمهوری روسیه اعلام کرده پاسخ مسکو فوری و متقابل خواهد بود.

وی همچنین گفت که در آینده نزدیک ممکن است کمیسیونی از طرف روسیه و آمریکا مسائل مربوط به اجرای این قرارداد را بررسی کنند.

این واکنش از سوی دستگاه دیپلماسی روسیه در حالی صادر می شود که پیشتر نیز ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرده بود در صورت خروج ایالات متحده از قرارداد نابودی موشک های بالستیک میانبرد و برد کوتاه، روسیه عکس العملی بی درنگ و متقابل خواهد داشت.

   #روسیه #مسکو #هشدار #واشنگتن