تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 346
جشنواره تئاتر شهر برای اولین بار در جشنواره تئاتر شهر بخش ویژه نقد مکتوب تئاتر از طریق فراخوان عمومی برای هنرمندان و منتقدان جوان تئاتر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، شهرام کرمی در مقام دبیر جشنواره شهر گویا هر بار بخشی جذاب برای این جشنواره جوانانه طراحی می کند. در حالی که سال گذشته این جشنواره با تور عکاسی با حضور عکاسان جوان برگزار شد، شهرام کرمی که خود در حوزه نقادی فعال است، مسابقه نقد صحنه را برای جشنواره ششم شهر درنظر گرفته است.

از همین رو دبیرخانه «ششمین جشنواره تئاتر شهر» با هدف شناسایی، معرفی و تقدیر از هنرمندان و منتقدان جوان و با رویکرد آموزشی و نشر نقد آثار، دو بخش مسابقه صحنه ای و تئاتر کودک و نوجوان جشنواره را در ایام برگزاری با حضور منتقدان حرفه ای و جوان نقد برگزار می کند.

متقاضیان علاقه مند «نقد تئاتر» می توانند با تکمیل فرم ثبت نام و تحویل به دبیرخانه این جشنواره، به عنوان یکی از منتقدان شرکت کننده در بخش «نقدتئاتر» شرکت کنند. با ارزیابی و اولویت بندی ستاد جشنواره گروه های نقد تئاتر با ترکیب منتقدان شناخته شده و جوان انتخاب و در ایام برگزاری جشنواره نقد مکتوب آثار نمایشی را در ویژه نامه ای با عنوان«نقد صحنه» منتشر خواهد کرد.

قرار است براساس ارزیابی و نظر کمیته نقد نمایش منتقدان برگزیده در مراسم اختتامیه معرفی و مورد تقدیر قرار گیرند.

در متن فراخوان آمده است که گروه منتقدان منتخب باید نقد نمایش های اجراشده را پس از دیدن آثار در همان شب اجرا نوشته و تا ساعت 23 همان شب به شورای کارشناسی نقد صحنه ارائه دهند تا پس از ارزیابی و تأیید نهایی سردبیر در نشریه روزانه نقد صحنه منتشر شود.

به سه نفر از منتقدان برگزیده در هر یک از بخش های صحنه ای و تئاتر کودک و نوجوان به انتخاب شورای نقد و سردبیری نقد صحنه، در مراسم اختتامیه، لوح تقدیر و جوایز ارزنده ای اهدا می شود.

همه نقدهای منتشر شده در نشریه روزانه نقد صحنه در مراسم اختتامیه در قالب کتاب نقد صحنه ششمین جشنواره تئاتر شهر منتشر خواهدشد.

علاقه مندان به حضور در این بخش می توانند فرم تکمیل شده فراخوان را تا 25 آذرماه به دبیرخانه تحویل دهند. جلسه هماهنگی منتقدان 27 آذرماه برگزار خواهد شد.

دبیرخانه جشنواره در بلوار کشاورز – نبش خیابان شهید دائمی- سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران –طبقه نهم واقع شده و شماره تلفن 88981675 نشانی پست الکترونیکی f.t.city@chmail.ir برای ارتباط با این دبیرخانه اعلام شده است.

ششمین جشنواره تئاتر شهر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتری شهر تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری و با دبیری شهرام کرمی از 27 آذر ماه تا 7 دی ماه 1396 برگزار می شود.

انتهای پیام/

   #هنرمندان #شهرداری #شهر تهران #شهرداری تهران