تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 176
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: برای اینکه گرگ های مستکبر خیال تجاوز را به خود ندهند، موشک می سازیم و هر چه بتوانیم به برد موشک های خود اضافه می کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت این هفته نماز جمعه تهران در خطبه اول نمازجمعه گفت: شاکله یک نظام سیاسی با رهبر شکل می گیرد و اگر رهبری در هر نظام سیاسی آسیب ببیند شاکله آن جامعه بهم خورده است.

وی افزود: مولا علی (ع) در خطبه 43 نهج البلاغه فرموده اند که نخ تسبیحی که مهره ها را دورهم قرار داده، رهبر جامعه است و اگر آن آسیب ببیند این دانه ها از هم متفرق می شوند و دیگر قابل اجتماع نخواهند بود. از این رو در عرصه سیاسی باید از رهبری حق دفاع کرد تا او بتواند وظایف خود را انجام دهد.

آیت الله خاتمی افزود: در این کشور یک فرهنگی بنام فرهنگ ستم شاهی فرو ریخت و جای آن فرهنگ اسلامی آمد و اگر دشمنان بتوانند جابجایی صورت بدهند، فرهنگ اسلامی که بر اساس انقلاب اسلامی آمده جایش را به سایر فرهنگ ها بدهد، تردید نکنید که انقلاب آسیب دیده است؛ این رخنه بسیار خطرناکی است. مقام معظم رهبری از آغاز رهبری شان از واژه هایی نظیر تهاجم فرهنگی، شبیخون همه جانبه فرهنگی و ناتوی فرهنگی نام برده اند. این نشان دهنده درک این خطر و خطرناک بودن این رخنه است. نقش اول را در این عرصه، علما، دانشمندان و نخبگان دارند. نباید در برابر انحراف فرهنگ آرام گرفت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن قدرت نظامی کشور گفت: در دنیایی که منطق در کار قدرت ها نیست، در چنین دنیایی نمی شود، مسلح نبود. نمی شود مقتدر نبود، باید مقتدر بود، لذا یک فرق بین اقتدار ما و اقتدار دیگران است. اقتدار دیگران برای تجاوزگری است و اقتدار ما برای بازدارندگی است. ما موشک داریم، موشک هم می سازیم و هرچقدر هم بتوانیم بر قدرت موشک مان اضافه خواهیم کرد تا خیال راحت را از کاخ سفیدنشینان بگیریم و می گیریم.

آیت الله خاتمی خاطرناشن کرد: مقام معظم رهبری فرمودند مواجهه با خصومت دشمنان در گرو توانایی نیروهای مسلح است، تاکید می کنیم سراغ بمب اتم نمی رویم که پامبر اکرم ما را از سلاح کشتار جمعی منع کرده است اما به فصل خدا در عرصه قدرت موشکی نظام اسلامی ما مصمم است و بر افزایش ارتقای این قدرت تاکید دارد تا اگر روزی دیوانه ای بنام رژیم صهوینیستی غلطی بکند تل آویر و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

ادامه دارد...

   #خاتمی #نماز جمعه #مقام معظم رهبری #انقلاب اسلامی #امام جمعه #اجتماع