تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 284
مقایسه عملکرد تیم ها با نیم فصل لیگ شانزدهم؛ اقتدار پرسپولیس! مقایسه عملکرد تیم ها در نیم فصل لیگ های شانزدهم و هفدهم نشان می دهد کدام تیم ها پیشرفت کرده و کدامیک اُفت داشته اند. به گزارش فرتاک ورزشی،

رقابت های لیگ برتر به نیم فصل خود رسید و تیم ها با نتایجی که کسب کردند توانستند جایگاه خود را در جدول رقم بزنند. در این میان می توان مقایسه ای داشت میان جایگاه تیم ها در نیم فصل حال حاضر و نیم فصل لیگ گذشته تا مشخص شود کدام تیم نسبت به لیگ شانزدهم اوضاع بهتری دارد و کدام تیم ضعیف تر حاضر شده است. در این میان سپیدرود و پارس جم فصل گذشته در لیگ برتر حضور نداشتند و صبای قم و ماشین سازی نسبت به فصل گذشته در لیگ هفدهم نیستند. مقایسه عملکرد 14 تیم دیگر را می بینید:

پرسپولیس

سرخپوشان به دلیل دیدار معوقه مقابل صنعت نفت یک بازی کمتر از سایرین انجام داده و نیم فصل عملاً هنوز برایشان تمام نشده ولی با این جود با توجه به یکبازی کمتر، یک امتیاز بیشتر از شرایط مشابه فصل گذشته کسب کرده اند. شاگردان برانکو در فصل گذشته و فصل جاری قهرمان نیم فصل شدند و از نظر رتبه ای تغییری نداشتند.

فولاد خوزستان

فولادی ها فصل گذشته با 22 امتیاز از 15 بازی خود در نیم فصل نخست در رتبه ششم جدول بودند ولی فصل جاری 5 امتیاز بیشتر و 3 پله بالاتر قرار گرفته اند تا کارنامه پورموسوی پربارتر از نعیم سعداوی در این تیم باشد.

پیکان تهران

پیکانی ها مو به مو از فصل گذشته خود کپی برداری کرده اند. کسب 25 امتیاز از 15 بازی و حضور در رتبه چهارم جدول نشان می دهد تیم جلالی نه پیشرفت داشته و نه پسرفت. پیکانی ها امید زیادی دارند اینبارد در نیم فصل دوم با افت نتایج روبرو نشده و حداقل به کسب سهمیه برسند.

پدیده مشهد

پدیده مصداق بارز پیشرفت در فصل جاری است. شاگردان مهاجری لیگ شانزدهم را با کسب 16 امتیاز از 15 بازی به نیمه رساندند در حالیکه رتبه دوازدهم جدول لیگ شانزده تیمی را در اختیار داشتند. فصل هفدهم ولی برای پدیده تا اینجا خوب رقم خورده است و 24 امتیاز از 15 بازی و 9 امتیاز بیشتر از فصل گذشته باعث شده این تیم در جایگاه پنجم جدول قرار بگیرد.

سایپا

آمدن دایی قدم خیری برای نارنجی پوشان بود و جایگزینی این سرمربی به جای حسین فرکی، جهش 9 پله ای برای این تیم داشته تا از رتبه پانزدهم با کسب 13 امتیاز از 15 بازی به رتبه ششم با 23 امتیاز رسیده و جایگاه ششم جدول را به خود اختصاص داده اند.

صنعت نفت آبادان

آمدن فراز کمالوند و تغییرات زیاد در جمع بازیکنان صنعت نفت این تیم را به یک حرکت رو به جلو کشانده است و آبادانی ها فصل گذشته در حالیکه 16 امتیاز از 15 بازی کسب کرده و در رتبه 11 جدول بودند، در فصل جاری 5 امتیاز بیشتر کسب کرده تا تیم هفتم جدول باشند.

استقلال تهران

آبی های محبوب پایتخت فصل گذشته طبق عادت همیشگی منصوریان در نیم فصل دوم اوج گرفته و نیم فصل نخست را با 22 امتیاز از 15 بازی و کسب رتبه هفتم به پایان رساندند. با اینحال همان نتایج متوسط و قابل انتقاد هم 2 امتیاز و یک رتبه بالاتر از جایگاه کنونی استقلال بود که تقریبا از نیمه نیم فصل با شفر کار را دنبال کرد. باید دید استقلال در نیم فصل دوم می تواند خودش را بالا بکشد یا نه.

گسترش فولاد

گسترشی ها هم مثل پیکان مطابق فصل گذشته نتیجه گرفته اند، 20 امتیاز از 15 بازی و حضور در آخرین رتبه تک رقمی جدول یعنی جایگاه نهم. گسترش فولاد فصل گذشته با کمالوند در لیگ برتر حضور داشت که در حال حاضر به صنعت نفت رفته و نتایج بهتری گرفته است ولی در فصل جاری با بوناچیچ شروع کرد و با فیروز کریمی اوج گرفت و تا حدودی نتایجش بهتر شد.

ذوب آهن

سبزهای اصفهانی افت محسوسی در نتایج خود تا نیم فصل نسبت به لیگ شانزدهم داشته اند. ذوبی ها که تصور می کردند آمدن قلعه نویی پرافتخار از آنها چهره یک مدعی واقعی می سازد تا اینجای کار نسبت به فصل گذشته و نتایجی که با گل محمدی و حسینی گرفتند 6 امتیاز کمتر کسب کرده و 7 پله پایین تر قرار گرفته اند. ذوب آهن فصل گذشته در پایان نیم فصل 25 امتیازه و در جایگاه سوم بود و فصل جاری برای آنها با 19 امتیاز و رتبه دهم به نیم فصل رسیده است.

تراکتورسازی تبریز

فقط قلعه نویی نیست که دستاورد گل محمدی در فصل گذشته را با افت شدید مواجه کرده و گل محمدی هم رفتار مشابهی در قبال قلعه نویی داشته چرا که تراکتورسازی نایب قهرمان قلعه نویی در نیم فصل گذشته در حال حاضر در رتبه یازدهم قرار گرفته است و تنها 17 امتیاز از 15 بازی کسب کرده است در حالی که این تیم فصل گذشته 30 امتیاز از 15 بازی کسب کرده و به رقیب خطرناکی برای پرسپولیس بود. تراکتورسازی بیشترین سقوط را نسبت به نیم فصل گذشته داشته است.

سپاهان

نتایج ضعیف سپاهان در نیم فصل نخست و 15 امتیاز از 15 بازی این تیم را در رتبه دوازدهم جدول قرار داده است و این نتایج در حالی رقم خورد که تیم چهارم فصل گذشته هم در نیم فصل با 22 امتیاز در رتبه هشتم جدول قرار گرفته بود. باید دید سپاهانی ها بازهم در نیم فصل نخست اوج می گیرند یا نه.

استقلال خوزستان

نتایج ضعیف قهرمان فصل پانزدهم در لیگ جاری با 14 امتیاز از 15 مسابقه و قرار گرفتن در رتبه سیزدهم همراه بوده است و این نتایج در حالی ثبت شده که در شرایط مشابه فصل گذشته این تیم با پورموسوی 4 امتیاز بیشتر کسب کرده بود و 3 پله بالاتر در رتبه دهم قرار داشت.

نفت تهران

نتایج خوب فصل گذشته که نفتی ها را با 23 امتیاز از 15 بازی در رتبه پنجم جدول قرار داده بود به کسب 10 امیتاز کمتر و 9 پله پایین تر رسیده است تا درخشان و در مقطعی کوتاه علی کریمی نتوانند حتی ذره ای مانند علی دایی در این تیم عمل کنند. نفت بعد از تراکتورسازی بیشترین سقوط را داشته است.

مشکی پوشان

سیاه جامگان سابق و مشکی پوشان حال حاضر لیگ برتر ظاهراً قرار است فصل هفدهم هم گزینه سقوط به لیگ یک باشند. هرچند کسب 14 امتیاز از 15 بازی و حضور در رتبه سیزدهم جدول برای این تیم در فصل شانزدهم نتایج بدی بود ولی به مراتب بهتر از کسب تنها 8 امتیاز و حضور در رتبه شانزدهم جدول و فاصله 4 امتیازی با نزدیک ترین تیم به خودش است.

انتهای پیام/

   #تراکتورسازی #لیگ برتر #استقلال #ذوب آهن #سپاهان #خوزستان #پیکان #پرسپولیس #گسترش فولاد #فراز کمالوند

محتوای خبر «مقایسه عملکرد تیم ها با نیم فصل لیگ شانزدهم؛ اقتدار پرسپولیس!» را در سایت «فرتاک ورزشی» ببینید