تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ربات شیشه شوی راه حلی مناسب برای چالش تمیز کردن شیشه های ساختمان های بلندمرتبه است. با استفاده از این نوع رباتها می توان هزینه های مالی نگهداری ساختمان را کاهش داد و همچنین خطرهای انسانی ناشی از تلفات جانی به حداقل می رسد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته این بازار نوظهور در سال ۲۰۲۰ نزدیک به دو میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

شعار سال: با توجه به تعداد بسیار زیاد آپارتمان های شیشه ای در ایران و به ویژه تهران، پتانسیل مناسبی برای این بازار حس می شود؛ اما تا کنون هیچ ربات ساخت داخل در ایران وجود نداشته و تنها برخی نمونه های خارجی که کاربرد محدود دارند، وارد می شوند. سامانه نوآوری باز پرابلم با بررسی پتانسیل های این بازار و نیاز آینده اقدام به برگزاری مسابقه ربات شیشه شوی ساختمان های بلندمرتبه کرده است. این مسابقه که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک فناوری پردیس تهران و نیز تعدادی از دانشگاه های برتر تهران برگزار می گردد، در دو فاز اجرا خواهد شد.

در فاز اول مسابقه، تیم های شرکت کننده طرح ها و ایده های خود را برای ساخت ربات شیشه شوی ارائه می دهند. سپس کمیته داوری مسابقه که متشکل از اساتید و متخصصین بنام رباتیک ایران است، با بررسی طرح ها و ایده ها، تیم های برگزیده جهت راهیابی به مرحله نهایی مسابقه را انتخاب می کنند. سپس تیم ها وارد فاز اجرایی و تولید نمونه اولیه از ربات خود می شوند. در این مرحله شرکت کنندگان، می توانند ربات های خود را بر روی ساختمان تست(که در صورت امکان، پرابلم این ساختمان را در اختیار تیم ها قرار می دهد) آزمایش و بررسی کرده و اصلاحات لازم را اعمال نمایند. در مرحله دوم تست ربات های ساخته شده در یکی از ساختمان های پارک پردیس صورت می گیرد و تیم برتر با توجه به عملکرد ربات انتخاب می شود. مجموع جوایز ۱۰۰ میلیون تومان به صورت نقد برای تیم برتر و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت تضمین خرید خدمات توسط پارک پردیس به مدت چهار سال می باشد.

پیش ثبت نام این مسابقه هم اکنون شروع شده و افرادی که در این مرحله به صورت رایگان ثبت نام کنند، در ثبت نام نهایی شامل ۳۰% تخفیف خواهند شد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت problem، تاریخ -، کد مطلب: 251880: www.problem.ir


   #ربات #سامانه #رباتیک #آپارتمان #داوری

محتوای خبر «پیش ثبت نام مسابقه ربات شیشه شوی شروع شد» را در سایت «شعار سال» ببینید