تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 253
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، گفت: معلولان نیازمند ترحم نیستند، بلکه خواهان حقوق حقه خود هستند.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، سعید صادقی ظهر امروز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اصفهان، اظهار کرد: در سراسر دنیا بیش از 500 تا 600 میلیون نفر دارای معلولیت هستند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر معلول در کشور تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، گفت: از این تعداد 120 هزار نفرشان در استان اصفهان هستند.

وی با اظهار اینکه بسیاری از معلولان امروز دارای مدارج بالای علمی و در مقاطع مختلف درخشیده اند، خاطرنشان کرد: امروز بیش از 9 هزار نفر از معلولان دارای مدارک بالای کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

صادقی در مورد مطالبات معلولان و خانواده های آن ها گفت: قانون حمایت جامع از معلولان که در سال 93 تصویب و ابلاغ شد تا امروز از حمایت های لازم اجرایی برخوردار نبوده است.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، تأکید کرد: در تمامی کشور معلولان و خانواده های معلولان چشم انتظار در حوزه عمل به حمایت از آن ها هستند.

وی اظهار کرد: 257 مرکز توان بخشی روزانه و شبانه بهزیستی سراسر استان اصفهان در حال خدمت رسانی به آن هاست.

صادقی با اشاره به حضور 10 درصد معلولان کشور در استان اصفهان، گفت: برای مشارکت اجتماعی و حضور آن ها در شهر با موانعی روبرو هستیم، با تمام تلاش های صورت گرفته در دو سال اخیر بیش از 37 درصد از معابر، اماکن و ادارات ما برای حضور معلولان و دسترسی آن ها مناسب سازی نشده است.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، خاطرنشان کرد: برای استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی معلولان دارای مشکلاتی هستند، اماکن، ادارات و ساختمان های مسکونی ما قابلیت حضور معلولان را هنوز به صورت کامل ندارند.

وی اظهار کرد: در قانون جامع حمایت از معلولان، تمامی دستگاه ها و نهادها موظف اند ساختمان ها و اماکن عمومی خود را برای دسترسی آسان معلولان مناسب سازی کنند.

وی با اظهار تأسف، گفت: هنوز برای حضور معلولان در اماکن ورزشی دارای مشکلاتی هستیم، هنوز هم دررفتن به استخر به عنوان یک ورزش، درمان و نیاز انسانی ما دارای مشکل هستیم و گاها معلولان را راه نمی دهند.

صادقی با بیان اینکه تأمین معیشت یک نیاز اساسی برای معلولان و خانواده های آن ها است، اظهار کرد: بیش از 60 درصد از معلولان استان اصفهان دارای معلولیت شدید و خیلی شدید هستند و مستمری محدود بهزیستی جوابگوی نیازهای مستمر و معیشت آن ها نیست.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان تأکید کرد: معلولان نیازمند ترحم نیستند بلکه خواهان حقوق حقه خود هستند.

انتهای پیام/ پ

   #اصفهان #خانواده #خدمت رسانی

محتوای خبر «معلولیت شدید و خیلی شدید ۶۰ درصد معلولان استان اصفهان/ معلولان خواهان حقوق حقّه خود هستند» را در سایت «صاحب نیوز» ببینید