تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 626
آخرین جزئیات حادثه برای کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه +اسامی مفقودین و نجات یافتگانمعاون امدادو نجات هلال احمر استان لرستان از ریزش بهمن روی تیم کوهنوردی در اشترانکوه و مدفون شدن هشت نفر زیر برف خبر داد.

به گزارش ایران اسلامی، رضا آریایی در مورد حادثه اشترانکوه لرستان و گرفتار شدن تعدادی کوهنورد در برف و بهمن اظهار داشت: 3 روز قبل 14 کوهنورد مشهدی برای صعود به اشترانکوه اقدام کرده که یک کوهنورد از شهرستان الیگودرز در استان لرستان نیز این گروه را همراهی می کند.

وی با اشاره به رخ دان حادثه برای این گروه 15 نفره افزود: این گروه کوهنوردی در دهلیز سمت چپ به سمت قله گرفتار بهمن شده که 7 نفر پیدا شده ولی متاسفانه 8 نفر دیگر که 2 نفر آنها خانم هستند مفقود شده اند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران لرستان با اشاره به فوت یکی از کوهنوردان پیدا شده گفت: از 7 کوهنورد پیداشده 6 نفر در پناهگاه هستند اما یک نفر از آنها که 22 سال سن داشت با هلی کوپتر به بیمارستان اعزام اما متاسفانه فوت کرد.

وی با اشاره به اینکه عملیات جستجو از زمین و هوا با تمام امکانات آغاز شده عنوان کرد: کوله پشتی کوهنوردان پیدا شده و احتمالا این افراد زیر بهمن گیر کرده اند.

آریایی در پاسخ به این سئوال که آیا کوهوردان از وضعیت جوی باخبر نبودند اظهار داشت: هواشناسی در روزهای گذشته چندین بار اعلام کرد که هوای غرب کشور و به ویژه استان لرستان همراه با برف و باران است اما متاسفانه این تیم کوهنوردی به این هشدارها اهمیتی نداده و گرفتار این حادثه شدند.

محمد باقر محمدی معاون هلال احمر لرستان در گفت و گو با تسنیم عنوان کرد: سه تیم جستجو نجات در منطقه اضافه شده و در حال جستجو در منطقه هستند و دو بالگرد در این راستا اعزام شده که یک بالگرد توسط 115 و یک بالگرد توسط هلال احمر شهرکرد به منطقه اعزام شده و جستجو در منطقه ادامه دارد.

اسامی کوهنوردان مفقودی: علی حسینی، امان الله جوکار، ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوان محمدی، علی قاسم زاده، مجید زاده تراب.

اسامی کوهنوردانی که نجات یافته اند: امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی، سروش قادری، محسن اشرفی، سید رضا وحیدی.

علیرضا عامری کوهنورد 22 ساله نیز فوت شده است.

   #لرستان #هلال احمر #هواشناسی #غرب کشور #ریزش بهمن #حادثه اشترانکوه