تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 285
توسعه صادرات سایپا با طراحی و تولید محصول قابل رقابت
پول نیوز - معاون صادرات و امور بین الملل گروه سایپا گفت: برنامه های جدید گروه سایپا در امر طراحی و تولید محصول قابل رقابت و توسعه صادرات را در پیش دارد.

به گزارش گروه خودرو پول نیوز، محسن دستخوش جوان پس از انتخاب سایپا به عنوان صادرکننده نمونه در خودرو و قطعات یدکی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: سایپا همچنان پیشتاز صادرات خودرو و قطعات یدکی در کشور است و نمونه شدن گروه سایپا در صادرات به هیچ وجه اتفاقی نیست.

وی گفت: گروه خودروسازی سایپا در دو دهه گذشته 8 بار صادرکننده نمونه ملی کشوری، 2 بار صادرکننده ممتاز کشوری و 3 بار متوالی صادرکننده نمونه استانی شده است.

معاون صادرات و امور بین الملل گروه سایپا تصریح کرد: برنامه ریزی های صادرات از سال های 82 و 83 آغاز شده است و از سال 88 صادرات گروه سایپا به ثمر نشسته و ریل موفقیت در ارسال محصولات گروه سایپا به بازارهای جهانی همواره ادامه دارد. اگرچه تحریم ها در سال های گذشته بر موفقیت های صادرات سایپا اثراتی داشته ولیکن ظرفیت های صادراتی سایپا کم نشده است و صرفا" برخی مواقع بر نتایج صادراتی تاثیرگذار بوده است.

جوان در خصوص دلایل موفقیت صادرات سایپا تاکید کرد: در وهله اول تعهد و اولویت بالا نسبت به امر صادرات در گروه سایپا باعث موفقیت در صادرات شده است که خوشبختانه این مهم در مدیریت جدید گروه نیز متبلور است.

وی ارزش کل صادرات گروه سایپا از ابتدا تاکنون را نزدیک به یک میلیارد و 200 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: قریب به 230 هزار دستگاه خودرو به حدود 40 بازار هدف صادراتی صادر شده است.

جوان با اشاره به تاکید خاص مهندس جهرودی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در توسعه فعالیت های صادراتی گفت: نگاه خاصی که هم اکنون در گروه سایپا برای طراحی و تولید خودروهای در سطح جهانی توسط مدیرعامل گروه ابلاغ شده زمینه ساز افزایش صادرات سایپا خواهد بود.

   #سایپا #خودرو

محتوای خبر «توسعه صادرات سایپا با طراحی و تولید محصول قابل رقابت» را در سایت «پول نیوز» ببینید