تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
295614_735.jpg
علی اصغر رواسی، سرمربی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین ایران از قهرمانی زود هنگام تیم ایران در رقابت های بخش مردان خبر داد.
به گزارش وانانیوز،

به نقل از روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین، سامان رضی نماینده ایران در دسته 97 کیلوگرم در مصاف با 7 وزنه بردار دیگر به روی تخته رفت.وی در حرکات اول و دوم وزنه های 213 و 218 کیلوگرمی را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت آخر وزنه 220 کیلوگرمی وی مورد پذیرش داوران قرار نگرفت و در نهایت با رکورد 218 کیلوگرم در جایگاه چهارم جهان قرار گرفت.نماینده مصر با رکورد 221 به نشان طلا دست یافت، نماینده امارات با 220 کیلوگرم نایب قهرمان شد و مدال برنز نیز به نماینده کلمبیا با رکورد 219 کیلوگرم رسید. محسن بختیار دیگر نماینده کشورمان نیز در رقابت های دسته 54 کیلوگرم به مصاف حریفان رفت و از دور مسابقات حذف شد. نمایندگان نیجریه، ویتنام و یونان به ترتیب با رکوردهای 180، 178 و 170 به عناوین اول تا سوم این دسته رسیدند.

*سیامند رحمان دوباره بر بام دنیا ایستاد/ منصور پورمیرزایی نایب قهرمان شد

همچنین قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان با کسب نشان طلا از رقابت های جهانی مکزیک، بار دیگر از عنوان قهرمانی خود در جهان دفاع کرد. سیامند رحمان در جریان برگزاری ششمین روز از مسابقات جهانی وزنه برداری معلولین مکزیک در رقابت های دسته فوق سنگین، 107+ کیلوگرم به مصاف حریفان رفت. وی در حرکت اول وزنه 265 کیلوگرمی را انتخاب کرد و به راحتی آن را بالای سر برد، در حرکت دوم وزنه 275 کیلوگرمی را نیز مهار کرد و درحرکت سوم با مهار وزنه 285 کیلوگرمی به نشان طلا و عنوان قهرمانی دست یافت. منصور پورمیرزایی دیگر نماینده کشورمان نیز در حرکت اول وزنه 236 کیلوگرمی را انتخاب و به راحتی آن را مهار کرد، در حرکت دوم وزنه 241 کیلوگرمی را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت سوم از مهار وزنه 260 کیلوگرمی بازماند و با رکورد 241 کیلوگرم به نشان نقره و عنوان نایب قهرمانی جهان دست یافت.عنوان سوم و نشان برنز این دسته نیز به نماینده اردن با رکورد 235 کیلوگرم رسید. بر این اساس کاروان کشورمان با کسب 3 نشان طلا، 4 نقره و یک برنز تا پایان روز ششم مسابقات در جایگاه دوم قرار دارد. فردا و در هفتمین وآخرین روز مسابقات، صمد عباسی، آخرین نماینده کشورمان از ساعت 23 به وقت تهران در رقابت های دسته 65 کیلوگرم به مصاف حریفان خواهد رفت.

رقابت های جهانی مکزیک از 11 تا 18 آذر ماه به میزبانی مکزیکوسیتی برپاست و تیم ملی ایران با 14 نماینده خود در این رویداد حضور یافته است.

*تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین ایران در بخش مردان قهرمان جهان شد

علی اصغر رواسی گفت: اگرچه یک روز به پایان مسابقات باقی مانده و هنوز یک نماینده ایران به روی تخته نرفته است، اما تیم ملی کشورمان در بخش مردان با کسب 3 نشان طلا، 4 نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی دست یافت.

رواسی افزود: کشورهای دیگر در بخش بانوان نیز نماینده دارند و ایران با وجود اینکه از این امتیاز برخوردار نیست اما در بخش مردان عملکرد خوبی داشت و به مقام قهرمانی رقابت های جهانی مکزیک دست یافت.

چین با مجموع 11 مدال ( 5 طلا، 4 نقره، 2 برنز) همچنان صدر نشین است که از این میان 4 نشان طلا، 3 نقره و یک برنز سهم بانوان این کشور از این مسابقات تا این لحظه بوده و در بخش مردان نیز تیم چین به یک طلا، یک نقره و یک برنز دست یافته و بر این اساس تیم ملی ایران با 3 نشان طلا، 4 نقره و یک برنز در بخش مردان، صدر نشین این مسابقات شد.

   #وزنه برداری #مکزیک #چین #کاروان #تیم ملی کشورمان #امارات #مصر