تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 209
افزایش ناوگان اورژانس در مناطق زلزله زده/ کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نداریم

سرپرست سازمان اورژانس گفت: مقرر شد تا 15 دستگاه آمبولانس از دانشگاه های علوم پزشکی تا پایان سال در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب مستقر شود و حضور فعال داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر پیرحسین کولیوند روز جمعه افزود: مردم مناطق زلزله زده در برابر آنفلوانزا واکسینه شدند و مقرر شد با همکاری فرمانداری سرپل ذهاب، به همکاران بهداشتی و درمانی ما که منازل آنها آسیب دید و در چادر استقرار دارند، کانکس داده شود و شب گذشته چادر چندین نفر از آنها به دلیل طوفان تخریب شد.
وی تاکید کرد: هیچ کمبودی از نظر دارو و تجهیزات در مناطق زلزله زده وجود ندارد اما باید تعدادی پزشک عمومی و متخصص ارتوپد به ظرفیت سرپل ذهاب افزوده شود بنابراین تصمیم گرفته شد که 15 دستگاه آمبولانس از دانشگاه های علوم پزشکی تا پایان سال در مناطق زلزله زده مستقر شود و حضور فعال داشته باشند.
سرپرست سازمان اورژانس با اشاره به بازدید خود از بیمارستان جایگزین شهدای سرپل ذهاب، افزود: در این بیمارستان بخش های اورژانس، سی سی یو، آی سی یو، بستری، اتاق عمل و داروخانه فعال شده و امروز نیز اولین عمل جراحی در این بیمارستان با موفقیت انجام شد.
کولیوند یکی از مشکلات سرپل ذهاب را نبود کلینیک ویژه و مطب پزشکی فعال در این شهر عنوان کرد و گفت: در جلسه ای که با نماینده مردم سرپل ذهاب و قصر شیرین در مجلس و فرماندار سرپل ذهاب داشتیم، مقرر شد محلی را برای راه اندازی کلینیک ویژه در اختیار ما قرار دهند و پس از تجهیز از جمعه آغاز بکار کند تا پس از معاینه و ویزیت مردم توسط متخصصین، در صورت نیاز به اقدامات درمانی و بستری، توسط آمبولانس یا سرویس های در نظر گرفته شده به بیمارستان بانگر منتقل شوند.
وی اضافه کرد: با توجه به نیاز مصدومان به اقدامات توانبخشی، به مسئولان سرپل ذهاب پیشنهاد دادیم که مکانی را برای راه اندازی مرکز جامع توانبخشی در سرپل ذهاب در اختیار ما قرار دهند تا پس از تجهیز بتواند به مصدومانی که توانبخشی و فیزیوتراپی نیاز دارند، خدمات ارائه دهد.
سرپرست سازمان اورژانس یادآور شد: جلسه ای با دهیاران، شورایاران و مسئولان محلی شهری و روستایی سرپل ذهاب و دشت ذهاب داشتیم و در جریان مسائل و مشکلات آن مناطق قرار گرفتیم.
کولیوند افزود: خوشبختانه همه از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده، رضایت داشتند و خانه های بهداشت و نظام شبکه بهداشت در مناطق زلزله زده فعال است و همکاران ما در حوزه بهداشت، خدمات مراقبت و پیشگیری از بیماری ها را ارائه می دهند و خوشبختانه هیچ بیماری واگیری، مناطق زلزله زده را تهدید نمی کند.
وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان های صحرایی سپاه و ارتش در سرپل ذهاب، یادآور شد: این بیمارستانهای مجهز، خدمات مطلوبی را در بخش های مختلف به مردم ارائه می دهند و خوشبختانه یک ساعت قبل از بازدید ما از بیمارستان صحرایی سپاه، یک مادر باردار زایمان کرده بود و پسری به نام محمد حسین را به دنیا آورده بود و نباید فراموش کرد که چنین اتفاقات و خبرهایی، موجب شادی و شور و شعف و رفع خستگی خدمتگزاران به مردم می شود.
وی گفت: از شهر ازگله و شهرستان ثلاث باباجانی نیز بازدید کردیم و خوشبختانه خدمات بهداشتی و درمانی مناسبی در قالب بیمارستان صحرایی، کلینیک سیار دندانپزشکی و خدمات بهداشتی در کانکس به مردم ارائه می شود.

   #سرپل ذهاب #زلزله #مناطق زلزله #سپاه #قصر شیرین

محتوای خبر «افزایش ناوگان اورژانس در مناطق زلزله زده/ کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نداریم» را در سایت «دیدبان ایران» ببینید