تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 452
کاخ سفید اعلام کرد که لغو دیدار معاون رئیس جمهور آمریکا با محمود عباس که احتمال می رود از سوی مسئولان فلسطینی اتخاذ شود، نتایج معکوسی در بحث مذاکرات صلح خاورمیانه و روابط آمریکا با تشکیلات خودگردان در پی خواهد داشت. آفتاب نیوز :
اخیرا جبریل الرجوب یکی از مسئولان ارشد جنبش فتح که ریاست آن را محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر عهده دارد گفته بود که مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا که قرار است به منطقه سفر کند از سوی مسئولان فلسطینی پذیرفته نخواهد شد.

یکی از مسئولان کاخ سفید در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: همانگونه که برنامه ریزی شده پنس تصمیم دارد که با آقای عباس دیدار کند و هر گونه اقدام برای لغو این دیدار از سوی مسئولان فلسطینی یقینا نتایج معکوسی در پی خواهد داشت.

انتقال سفارت آمریکا در سرزمین های اشغالی قدس و به رسمیت شناختن این شهر مقدس مسلمانان به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی دونالد ترامپ خشم جهانی مسلمانان و واکنش های تند فلسطینی ها را به دنبال داشته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، جبریل الرجوب گفت: من به نام فتح اعلام می کنم که معاون ترامپ در سرزمین فلسطین مورد اسقبال قرار نخواهد گرفت. او خواهان دیدار با عباس در نوزدهم ماه جاری میلادی در بیت لحم است اما این دیدار برگزار نمی شود و ما از دیگر پایتخت های کشورهای عربی نیز می خواهیم، مادامی که ترامپ در تصمیم خود مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل بر نگشته است از دیدار با او خودداری کنند.

   #پایتخت #رئیس جمهور #کاخ سفید #کشورهای عربی #هشدار #فرانسه #خاورمیانه #دونالد ترامپ #اسرائیل #محمود عباس

محتوای خبر «هشدار آمریکا به فلسطین درباره احتمال لغو دیدار عباس با پنس» را در سایت «آفتاب» ببینید