تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 559
نمایشنامه «فعل» نوشته محمد رضایی راد که از ۲۲ آذر در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود توسط انتشارات بیدگل منتشر شد. 117578_408.jpg
به گزارش شما نیوز ،داستان این اثر درباره جوانی به نام فرهاد کاتب است که روی نظریه فعل در دستورزبان تحقیق می کند. او برای تدریس ادبیات وارد یک مدرسه دخترانه می شود، او تنها دبیر مرد این دبیرستان است و در نظام این مدرسه، ناخواسته موجب ایجاد زنجیره ای از روابط و آشفتگی ها می شود، به طوری که با گذشت زمان نظریه فعل او با تمام مناسبات زندگی اش گره می خورد. با مفهوم فاعلیت، انفعال، عشق و فاجعه.

تا کنون بیش از ده ها عنوان نمایشنامه، فیلمنامه، داستان کوتاه، مقاله و ... که از جمله می توان به نمایشنامه های: گزارش خواب، رویای طاهره گان خاموش، و آنک انسان، بر اساس دوشس ملفی، فعل، و فیلم نامه های: کودک و سرباز، قدمگاه، بچه های مدرسه همت و خسته نباشید، اشاره کرد توسط محمد رضایی راد تألیف شده است.

نمایشنامه «فعل» در ۹۵ صفحه و با طراحی جلد سیاوش تصاعدیان توسط نشر بیدگل در ۱۰۰۰ نسخه منتشر شد.

همچنین نمایش «فعل» که کاری از گروه تئاتر خانه به سرپرستی محمد رضایی راد است از ۲۲ آذر با بازی میلاد رحیمی، باران کوثری، به آفرید غفاریان، فربد فرهنگ، رزیتا علیزاده، روجا جعفری، فرنوش نیک اندیش و مهبان جلالی در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود و تنها ٣٠ شب اجرا خواهد داشت.

   #مقاله

محتوای خبر «نمایشنامه «فعل» منتشر شد» را در سایت «شما نیوز» ببینید