تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 278
n82756095-72038196.jpg

به گزارش روز جمعه ایرنا و به نقل از خبرگزاری رسمی الجزایر (واج) ، در این بیانیه آمده است: در زمانی که مردم فلسطین و جامعه بین الملل به اقداماتی که باعث صلح و حل و فصل عادلانه مساله فلسطین چشم دوخته اند و در شرایط پیچیده کنونی، ناگهان یک تصمیم نسنحیده و شتابزده، همه را غافلگیر کرد.
مجلس الجزایر در ادامه این اقدام ترامپ را به معنای نادیده گرفتن قوانین بین المللی و امیدها و انتظارات مشروع و قانونی مردم فلسطین دانست که سرزمینشان اشغال شده و مقدسات آن نیز غصب شده است.
این بیانیه می افزاید: ما از همه مجالس جهان و دوستداران صلح در تمام نقاط عالم به ویژه در کشورهای عربی و اسلامی می خواهیم به مقابله با این تصمیم ظالمانه دولت آمریکا بپردازند زیرا این اقدام، عواقب وخیمی برای منطقه در پی دارد.
ترامپ روز چهارشنبه در سخنانی در کاخ سفید با یادآوری اینکه بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد، گفت: از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند.
رئیس جمهوری آمریکا سپس فرمان اجرایی شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد.
به گزارش ایرنا، شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که «هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند».
شبک**خاورم **2041**1392**خبرنگار: سید شاهپور حسینی**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

   #بیت المقدس #پایتخت #سازمان ملل #کشورهای عربی #شورای امنیت #کاخ سفید

محتوای خبر «مجلس الجزایر اقدام دولت آمریکا در مورد بیت المقدس را محکوم کرد» را در سایت «ایرنا» ببینید