تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 380
اتش نشانی
سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع آتش سوزی در فروشگاه لوازم الکتریکی در خیابان قزوین خبر داد و گفت: در این حادثه یک جوان ۳۰ ساله جان خود را از دست داد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از مهر،جلال ملکی ، افزود: ساعت ۱:۴۷ بامداد امروز آتش سوزی در یک باب مغازه در خیابان قزوین اطلاع داده شد که بلافاصله ماموران آتش نشانی از ۲ ایستگاه به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: محل آتش سوزی یک باب مغازه الکتریکی به وسعت ۲۰ متر مملو از اجناس و وسایل بود که دود و شعله زیادی از لابه لای درب و کرکره به بیرون خارج می شد. اطلاعات اولیه حاکی از این بود که یک نفر داخل مغازه حضور دارد و درب کرکره ای مغازه قفل بود. آتش نشانان بلافاصله مشغول عملیات شدند و با گشودن درب، عملیات اطفای حریق را آغاز کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی اضافه کرد: با مهار آتش سوزی، ماموران با وضعیت کاملا سوخته جوانی حدودا ۳۰ ساله مواجه شدند که به گفته اهالی محل، سالها در همان محل شب ها استراحت می کرد. با معاینات عوامل اورژانس مشخص شد این جوان بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داده است. آتش خاموش شد و از سرایت آن به مغازه های اطراف جلوگیری شد و ساعتی بعد عملیات به پایان رسید.

ملکی گفت: در سطح شهر اماکن زیادی وجود دارد که افرادی یا در محل کار و مغازه در شب می خوابند یا در شیفت شب مشغول کار هستند. در گذشته هم مواردی داشتیم که افرادی جان خود را از دست دادند. افراد در این شبهای سرد از لوازم گرمایشی استفاده می کنند که ریسک خطر را در مجاورت اجناس اشتعال زا بالا می برد.

وی افزود: به شهروندان توصیه می کنم حضور یک نفر داخل مغازه و کارگاه ها در شب مورد تایید نیست و افراد حتما باید در محل امن تری استراحت کنند. اما اگر در شرایطی ناچار به این کار هستند باید تهمیدات ایمنی را رعایت کنند به ویژه اینکه دربها از بیرون نباید قفل باشد و شرایطی باشد که در مواقع خطر بتوانند در را باز کنند و از محل خارج شوند. ۷۰۵

   #آتش سوزی #آتش نشانی #قزوین