تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بازگشت تیم ملی وزنه برداری، قهرمان جهان از آمریکادارنده دو مدال نقره و یک برنز در مسابقات قهرمانی جهان وزنه برداری امسال اعلام کرد که از جاستین گاتلین دونده ی آمریکایی الهام گرفته است.

به گزارش ایسنا، سعید علی حسینی در سن بیست و یک سالگی به صورت مادام العمر به دلیل دوپینگ محروم شد اما با اعتراض های او مدت محرومیت اش به هشت سال کاهش یافت. او در این هشت سال به تمرینات خود ادامه داد و در نهایت امسال توانست در مسابقات قهرمانی جهان سه مدال کسب کند.

جاستین گاتلین، دونده آمریکایی نیز شرایط مشابهی داشت. او دو بار در مدت فعالیتش به دلیل دوپینگ محروم شد اما امسال در مسابقات قهرمانی جهان دوومیدانی مدال طلا کسب کرد و یوسین بولت سریع ترین دونده ی جهان را پشت سر گذاشت. گاتلین در مراسم اهدای مدال از سوی تماشاچیان هو شد زیرا بسیاری معتقد بودند که نباید به او شانس مجدد برای شرکت در مسابقات جهانی داده می شد.

سعید علی حسینی در مصاحبه با Inside the games اظهار کرد: صد در صد در توکیو ٢٠٢٠ شرکت می کنم . مدال المپیک توکیو برای من است. جاستین گاتلین نیز بعد از دوبار محرومیت همین کار را انجام داد. او یک اسطوره است. من مسابقات او را دنبال می کردم. من نفر اول خواهم بود و سعی می کنم در توکیو سطح خود را افرایش دهم.

در سال ٢٠١١ علی حسینی در اعتراض به دادگاه عالی ورزش اعلام کرد که مربی او بدون آگاهی او مواد نیروزا به علی حسینی داده است. او درباره این مساله گفت: من ترجیح می دهم در این باره صحبت نکنم اما درست است که از بیرون اتفاقاتی برای من افتاد.

علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه برداری ایران نیز درباره علی حسینی می گوید: پدر او در اردبیل باشگاه دارد. سعید هر روز آن جا تمرین داشته و بدنش را روی فرم نگه داشته. ما از فدراسیون جهانی در مقابله با دوپینگ حمایت می کنیم اما از نظر ما او مقصر دوپینگی شدنش نبوده است. او نمی دانسته چه اتفاقی افتاده. شاید مربی اش هم چین خطایی مرتکب شده باشد. او در آن زمان از نظر روحی حال خوبی نداشت اما الان راضی است. او دوست نداد به گذشته فکر کند و تنها نگاهش به آینده است. این که هم چین مدال هایی گرفته بسیار کار درخشانی است.

علی حسینی در دورانی که از وزنه برداری دور بوده است در دانشگاه رشته پزشکی ورزشی را دنبال کرده و در حال گرفتن مدرک دکترای خود است.

علی حسینی درباره تمریناتش می گوید: مربی ام به من پیشنهاد کرد که کم کم وزن وزنه را بالا ببرم. به خودم فشار نیاورم. همه در اطراف من می دانند که من مذهبی هستم. من معتقدم که هر اتفاقی دلیلی دارد. من خدا را برای حکم دادگاه عالی ورزش شکر می کنم.

انتهای پیام

   #وزنه برداری #چین #مدال طلا #فدراسیون وزنه برداری #المپیک #اردبیل

محتوای خبر «سعید علی حسینی: از جاستین گاتلین الهام گرفتم» را در سایت «ایسنا» ببینید