تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 368
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی از جان باختن یک جوان در آتش سوزی یک مغازه خبر داد.
جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت ۱:۴۷ بامداد امروز یک مورد آتش سوزی در مغازه ای در خیابان قزوین خیابان شراره به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله دو ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه محل آتش سوزی یک باب مغازه لوازم الکتریکی به وسعت ۲۰ متر بود که مقدار زیادی هم جنس داخل آن وجود داشت، تصریح کرد: دود و شعله زیادی از کرکره مشبک این مغازه به بیرون می زد، همچنین اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که یک نفر داخل مغازه حضور دارد و متاسفانه درب کرکره ای هم قفل بود که آتش نشانان بلافاصله در را باز کرده و مشغول اطفای حریق شدند که در حین عملیات با وضعیت کاملا سوخته یک جوان حدودا ۳۰ ساله مواجه شدند که به گفته اهالی سال ها بود که شب ها در همان محل استراحت می کرد و با حضور عوامل اورژانس و بررسی ها و معاینات لازم مشخص شد که متاسفانه بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

سخنگوی سازمان آتشنشانی با اشاره به اینکه آتش بلافاصله خاموش و از سرایت آن به مغازه های اطراف جلوگیری شد، گفت: در سطح شهر مغازه ها و کارگاه هایی وجود دارند که کارگران شب ها در آن محل خوابیده یا به صورت شیفت شب کار می کنند. این درحالیست که از نظر ایمنی و از نظر کارشناسان ایمنی حضور یک نفر در داخل مغازه و در کارگاه ها برای استراحت کردن و خوابیدن مورد تأیید نیست و حتما افراد باید در یک محل امن تری استراحت کنند.

ملکی در پایان اظهار کرد: اگر به هر دلیلی افراد مجبور هستند که شب ها در کارگاه ها و مغازه ها استراحت کنند، لازم است که تمهیدات لازم برای ایمنی اندیشیده شود، همچنین به هیچ عنوان درهای این مکان ها نباید قفل باشد.

   #آتش سوزی #آتش نشانی #قزوین #شهرداری تهران #سامانه #شهرداری

محتوای خبر «آتش سوزی مغازه ای جان یک جوان را گرفت» را در سایت «برترین ها» ببینید