تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 408
img

احسان خراسانی در خبرآنلاین نوشت: تقریبا می شد پیش بینی کرد ای اف سی خودش را با عربستان در نمی اندازد. در حالی که مصوبه کمیته مسابقات ای اف سی، بازی تیم ها در زمین های بی طرف را رد کرده بود، در مورد خاص ایران و عربستان تصمیم جدیدی گرفته نشد. وقتی این مسئله در کمیته اجرایی آسیا مطرح شد، این عربستان و امارات بودند که می خواستند با قطر بازی نکنند و بازی های شان در زمین بی طرف باشد اما لابی قطری ها خواسته آن دو کشور را ناکام گذاشت. این اتفاق سبب شده بود تا گمان فدراسیون ایران این باشد که بازی های عربستانی ها و ایرانی ها هم در تهران برگزار می شود، اما نشد.

ایران سه سال است که از فدراسیون عربستان و ای اف سی برای این حکم به دادگاه حکمیت فوتبال شکایت کرده است. حاصل اما در نهایت و آنجا هم این بوده که دو کشور بنشینند و با هم کدخدامنشی کنند. چیزی که طرف عربستانی زیر بارش نمی رود. مسئله هم همان اعتقاد طرف مقابل به ناامنی ایران برای اتباعش است. همان دستاویز ماجرای سفارت که فعلا برای شان خوب کارگر افتاده و با آن می تازانند.

مسئله اما این است که مهدی تاج در آن بحبوحه برای اینکه برداشت شان از مصوبه کمیته مسابقات را خیلی قطعی نشان دهد، مصاحبه ای کرد و گفت پس حالا که این طور شده، اگر شرایط را تغییر دهند ما کلا در لیگ قهرمانان آسیا بازی نمی کنیم. این استراتژی را در شرایط برعکس قطعا عربستانی ها انجامش می دادند و اگر ای اف سی چنین رایی می داد، آنها قطعا به تهران نمی آمدند اما حالا به نظر آیا ما هم باید کنار بکشیم آقای تاج؟ این پرسشی است که اگر به حرفی که در ابتدا زده بودیم، باور داشتیم، درست یا غلط باید پایش بایستیم.

این گفته اما از روی احساس بوده و حالا خودمان هم می دانیم که این کنار کشیدن به سود فوتبال مان نیست. سهمیه های مان را برای سال های بعد می سوزانند و هزار بامبول دیگر برای مان ، لابی های سعودی به راه خواهند انداخت و جنجالی به پا خواهند کرد. شاید رئیس فدراسیون به عنوان عالی ترین مسئول اداره فوتبال در اینگونه اعلام مواضع تبعات دار باید بیش از همه محتاط باشد. طوری که حرفش نقض نشود و این باور که پای حرف های مان نمی مانیم را برای فوتبال دوستان ایجاد نکند.

انتهای پیام

کلمات کلیدی: ای اف سی - ایران و عربستان - لیگ قهرمانان آسیا - مهدی تاج

   #لیگ قهرمانان آسیا #مهدی تاج #لیگ قهرمانان #قطر #جنجالی #امارات