تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 440
شناسنامه دار شدن برق های غیر مجاز در حال اجرا است / 97 درصد تجهیزات برقی داخلی است

مدیر عامل برق منطقه ای تهران گفت: با حکم و صلاحدید دستگاه قضا برق های غیر مجاز شناسایی و جمع آوری شده و هزینه های مترتبه اخذ می شود.

غلامرضا خوش خلق مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به اینکه 97 درصد تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده در صنعت برق ساخت داخل است، اظهار داشت: به جز رله و حفاظت که از خارج از کشور وارد می شود بقیه تجهیزات از جمله ترانسفورماتورها و کلیدها عمدتا داخلی بوده و آنچه را نیز که وارد می شود به دنبال داخلی سازی هستیم.

وی درباره سرقت برق در سطح شهر تهران هم گفت: خوشبختانه در قانون اخیری که توسط مجلس وضع شد این اجازه داد شد که برق های غیر مجاز به صورت موقت شناسنامه دار شوند و هر زمان که دستگاه قضا لازم دانست با حکم آنها جمع شود تا بتوانیم غیر مجاز بودن را شناسایی و هزینه های مترتبه را اخذ کنیم.

خوش خلق با بیان اینکه بخشی از تلفات برق نیز به غیرمجازها برمی گردد، تاکید کرد: قانون شناسنامه دار شدن برق های غیر مجاز در حال اجرا است و با اجرای این قانون طی زمان میزان آنها کاهش خواهد یافت.

   #شهر تهران

محتوای خبر «شناسنامه دار شدن برق های غیر مجاز در حال اجرا است / 97 درصد تجهیزات برقی داخلی است» را در سایت «ایلنا» ببینید