تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82756038-72038106.jpg

به گزارش ایرنا، رحمانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به بیت المقدس به این معنی است که آنها می خواهند تمام جهان، بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت بشناسد اما جهان اسلام هیچ وقت این سیاست را نخواهد پذیرفت زیرا فلسطینیان از نظر جغرافیایی، تاریخی، سیاسی و اقتصادی مالکان حقیقی و شرعی این مکان مقدس هستند.
وی افزود: به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یکی از سیاست های قدیمی آمریکا بوده است. حتی باراک اوباما نیز سعی کرد تا سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کند اما این اقدام به تاخیر افتاد. دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا نیز در طول تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرد که سیاست وی در مقابل غرب آسیا مستقیم و بی پرده خواهد بود.
این سیاستمدار هندی خاطرنشان کرد: همانطور که شاهد بودیم سایر کشورها مانند فرانسه و آلمان و همچنین سازمان ملل به این اقدام آمریکا واکنش نشان داده اند که این نشان دهنده عدم پذیرش این تصمیم از سوی جهان است.
رحمانی درخصوص لابی گری صهیونیستی در جهان گفت: رژیم صهیونیستی از طریق لابی گری در آمریکا و سایر جهان سعی می کند نه تنها وجود خود را مشروعیت ببخشد بلکه نظر عمومی را برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تغییر دهد.
وی افزود: با پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، اکنون لابی صهیونیستی در این کشور در مسیر پیروزی قرار گرفته است و آنها می خواهند در چند سال آینده به اهداف خود برسند.
او در ادامه تاکید کرد که اقدامات پنهانی رژیم صهیونیستی در عربستان سعودی، یمن، قطر، عراق و سوریه دلیل اصلی بروز مشکلات در منطقه خاورمیانه است.
وی با تصریح بر اینکه خاورمیانه هم اکنون دچار بحران سیاسی و بی ثباتی است، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی می خواهند این بی ثباتی را از طریق ایجاد بحران در کشورهای این منطقه افزایش دهند. این کشورها می خواهند با فشار بر ایران ذهنیت جهانی را از اقدامات خرابکارانه خود دور کنند.
رئیس شورای سیاسی مسلمانان هند در پایان گفت: مسلمانان مخالف سیاست های آمریکا هستند. اما تعدادی از دولت های مسلمان با امریکا و رژیم صهیونیستی همکاری می کنند که این امر یک مشکل بزرگ است. رژیم جدید در عربستان سعودی یکی از دولت های منطقه است که از آمریکا و رژیم صهیونیستی حمایت می کند. اکنون ما شاهد مشکلات ایجاد شده در کشورهایی مانند یمن و قطر هستیم. این اقدامات از سوی تعدادی از پادشاهان عربی به اتحاد میان مسلمانان صدمه می زند.
رحمانی تاکید کرد: آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی از طریق ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه سعی می کنند به اهداف خود برسند اما به رغم همه این اقدامات، مردم مسلمان در سراسر جهان از فلسطین حمایت می کنند و متحد باقی می مانند.
شبک**آساق**267**1392**وحیده دینداری**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

   #بیت المقدس #پایتخت #خاورمیانه #عراق #عربستان سعودی #سوریه #هند #قطر #فرانسه #دونالد ترامپ