تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 257
عضو کمیسیون امنیت ملی : ایران دست برتر را در منطقه داردReviewed by on Dec 8Rating:

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: من معتقدم یکی از کارهایی که آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در طول زمان انجام دادند حساسیت زدایی از موضوع فلسطین بین رهبران کشورهای عربی بود و دیگر اینکه اینها را پای میز مذاکره نشاند تا جایی که حتی به نوعی برخی از آنها به آرمان های فلسطین خیانت کردند.

وی افزود: اتحادیه عرب که برای حمایت از آرمان های فلسطین تشکیل شده بود به ابزار تشتت و تفرقی تبدیل شده که هیچگونه خاصیتی ندارد و حتی برخی گروه های مبارز فلسطینی در موضوع سوریه با داعش همراهی کرده اند. از طرفی رژیم هایی مثل مصر به کمپ دیوید رفتند، اردن بعدا به آنها پیوست و سوریه هم که تخریبش کردند و تا سال های سال فقط باید به بازسازی خود بپردازد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما امیدی به کشورها، سازمان ها، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا نداریم،چرا که اینها چشم یشان را بر یهودی سازی قدس و شهرک سازی رژیم صهیونیستی و ترور رهبران فلسطینی بستند و حتی در این مسیر کمک کردند.

جمالی ادامه داد: در حال حاضر به جای مقاومت دولت ها، نیازمند محور مبارزه مردمی هستیم که در بحث مبارزه با داعش ایجاد شد و امید ما به آن است. جمهوری اسلامی ایران هم به عنوان محور مبارزه دست برتر را دارد و باید ضرب شصتی که داعش و هم پیمانانش دریافت کرده اند را این بار به رژیم صهیونیستی نشان دهیم.

وی خاطرنشان کرد: فرعون زمان به قول مقام معظم رهبری که آمریکاست ان شاءالله منتظر ایجاد رودی خروشان باشد که توسط مقاومت مردمی ایجاد شده و در آن غرق خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دولت های عربی در شرایط فعلی دست نشاندگان آمریکا هستند، گفت: اینها نمایندگان مردم نیستند و آمریکا و صهیونیست ها شرایط جهان اسلام را به گونه ای چیده اند که کشور متمولی مثل سعودی در کنار مردم قرار نگیرد و همراه اسرائیل باشد.

جمالی همچنین گفت: آیا ملک عبدالله اردنی با سابقه کشتار سپتامبر سیاه که پدرش علیه فلسطینیها در اردن راه انداخت، کنار اسرائیل خواهد بود یا فلسطین؟ آیا رژیم مصر که خودش در محاصره غزه نقش دارد می تواند کنار فلسطینی ها قرار گیرد؟ آیا جنبش حماسی که از دیدگاه اخوان المسلمین مصر و با پول قطر و سایر کشورها تغذیه می شود یا بحرین و امارات می توانند با رژیم صهیونیستی مبارزه کنند؟ سوریه هم که درگیر مسائل داخلی خود است بنابراین ما هیچ امیدی به سران کشورهای عربی نداریم و باید تکیه مان به مردم باشد.

انتهای پیام

   #سوریه #مصر #کمیسیون امنیت ملی #امنیت ملی #داعش #کشورهای عربی #اسرائیل #قطر #سیاست خارجی #مقام معظم رهبری

محتوای خبر «عضو کمیسیون امنیت ملی : ایران دست برتر را در منطقه دارد» را در سایت «ایران ویج» ببینید