تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 187
رییس سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی ۲۱ مهدکودک در مناطق زلزله زده خبر داد.
ناطقان: انوشیروان محسنی بندپی در تشریح اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده، از راه اندازی ۲۱ مهد کودک در این مناطق خبر داد و افزود: ۲۱ مهدکودک را با ۳۱ کانکس برای بچه های مناطق زلزله زده برپا کرده ایم و برخی مهدکودک ها دو کانکس در اختیار دارند.


وی از نصب ۲۰۶ کانکس برای مددجویان بهزیستی در این مناطق خبر داد و گفت: از این تعداد ۷۶ کانکس به معلولان و ۱۹ کانکس به جانبازان اختصاص داده شده و ۱۱۱ کانکس را در حوزه اجتماعی نصب کرده ایم.


رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به شناسایی ۱۱۸ معلول جدید در حادثه زلزله غرب گفت: در حال حاضر کمیته تعیین نوع و شدت معلولیت در مناطق زلزله زده فعال است.


محسنی بندپی با بیان اینکه ۱۸ ضایعه نخاعی در زلزله گزارش شده که دو مورد آن فوت کرده اند، گفت: در این حادثه همچنین ۱۱ کودک که هر دو والدین آن ها فوت شده، شناسایی شدند. ۱۴ کودک نیز با فوت مادر و ۳۹ کودک که پدر آن ها فوت کرده، شناسایی شده اند.


وی خاطرنشان کرد: همچنین دو مرکز توانبخشی سیار راه اندازی شده که اقدامات فیزیوتراپی و توانبخشی را انجام می دهند.


رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۱۷۵ منزل مسکونی مددجویان نیاز به بازسازی کامل دارد که با قرارداد با سپاه پاسداران انجام خواهد شد. دو پایگاه اورژانس اجتماعی هم در منطقه راه اندازی کردیم.
منبع: میزان

   #زلزله #مناطق زلزله #کرمانشاه #سپاه #زلزله کرمانشاه #سپاه پاسداران

محتوای خبر «چندکودک در زلزله کرمانشاه یتیم شدند؟» را در سایت «ناطقان» ببینید