تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 109
نامه رییس سیا به سردار سلیمانی اقرار به قدرت ایران در منطقه استReviewed by on Dec 8Rating:

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره این نامه افزود: رفتار سردار سلیمانی در عدم دریافت این نامه، بسیار هوشمندانه و آموزنده است.
وی ادامه داد: ما ارائه این نامه را نوعی فریب کاری از سوی آمریکایی ها می دانیم. آنان همواره در برهه های مختلف تاریخی به دروغ و فریب دست زده اند.
نماینده مردم تفت در مجلس اظهار داشت: آمریکایی هایی که خود داعش را به وجود آورده اند چرا باید در لحظه آخر نابودی داعش این نامه را به سردار سلیمانی دهند، اصلا آنان به اجازه چه کسی در بوکمال حضور یافته اند.
دهقانی فیروز آبادی اضافه کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با داعش مبارزه کرد به درخواست دولت سوریه بود. آمریکا به درخواست چه کسی در آن منطقه حضور یافته است.
وی گفت: این نشان می دهد که آنان همواره به دنبال درست کردن بحران های مختلفی بوده اند و یک نمونه آن ساختن داعش است، امروز که داعش به پایان رسیده آنان نگران هستند و نمی دانند که باید چگونه در منطقه حضور داشته باشند به همین دلیل است که این نامه را نوشتند زیرا نگران امنیت نیروهای خود در منطقه و نابودی آنان هستند.
وی تاکید کرد: این اعتراف به قدرت ایران در منطقه است، امروز دیدگاه مردم عراق و سوریه نسبت به ایران و نسبت به آمریکایی ها را مقایسه کنید. مردم عراق و سوریه ایران را به عنوان لنگر نجات در برابر داعش پذیرفته اند ولی نسبت به آمریکایی ها همان حس بی اعتمادی قبلی را دارند.
وی تاکید کرد: امثال رییس سیا تصور می کنند که قاسم سلیمانی فقط یک عنصر نظامی است ولی نمی دانند که وی یک استراتژیست است و به خوبی به مسائل دیپلماسی و پشت پرده حرکات آنان واقف است.
به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در آیین تجلیل از ممتازان آموزشی و پژوهشی حوزه علمیه خراسان با تاکید بر اینکه حرف جمهوری اسلامی در جهان رسا و بلند است، گفت: همین اواخر زمانی که قاسم سلیمانی در بوکمال بود، رئیس سازمان سیا به وسیله یکی از رابطان خود در منطقه، نامه ای برای سردار سلیمانی فرستاد اما ایشان گفت «نامه تو را نمی گیرم و نمی خوانم و اصلا با این افراد صحبتی ندارم».
وی ادامه داد: امثال قاسم سلیمانی، محصول و تربیت شده انقلاب اسلامی هستند؛ اوست که به رهبری نامه می نویسد و می گوید «فرزند و سرباز شما، قاسم سلیمانی».
همچنین واشنگتن پست اخیرا در خبری نوشت که مایک پمپئو رئیس سازمان سیا در ادعایی از ارسال نامه به سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس خبر داده و گفته است او این نامه را نخواند.
در این مطلب آمده است: پمپئو در نشست بنیاد دونالد ریگان مدعی شد که برای سردار قاسم سلیمانی نامه ای ارسال کرده و در رابطه با حمله به منافع آمریکا در عراق به وی هشدار داده است.
پمپئو در ادامه گفت: این نامه را برای فرمانده سپاه قدس ایران فرستاده اما او آن نگشوده و نخوانده است.
سیام**۹۱۲۱ **۱۵۶۹** خبرنگار: سمیه لاری*ناشر:امیرکاردان

   #سردار سلیمانی #داعش #سوریه #عراق #فرمانده سپاه #سپاه #واشنگتن #هشدار #مقام معظم رهبری #خراسان