تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 263
n82756029-72038084.jpg

داریوش دهکردی فرد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به برگزاری اولین اکسپو دانشجویی نقاشی اظهار داشت: بخش قابل توجهی از اقتصاد هنرهای تجسمی در نمایشگاه و اکسپوها شکل می گیرد و با توجه به گردش مالی قابل توجه در این زمینه ضروری است که با سوق دادن آثار دانشجویان به این فضا توجه خریداران حرفه ای و آماتور را نیز به این بخش جامعه هنری معطوف کنیم.
مدیر نگارخانه کمال الدین بهزاد، ارائه دیدگاه های نو و بدیع نسل جوان در عرصه نقاشی، تقویت روحیه اجتماعی و خود اتکایی در بین دانشجویان هنری، کمک به رفع بخشی از مشکلات مادی دانشجویان هنر که تحصیل پر هزینه دارند و ارتقای سطح درک هنری جامعه با ارائه آثار دانشجویی را از اهداف برپایی این اکسپو برشمرد.
دهکردی با اشاره به اینکه این اکسپو در پی ایجاد شور و هیجان کار و تولید در بین قشر جوان و دانشجو است، گفت: به منظور تقویت ارتباط بیشتر میان مراکز دانشگاهی و گالری های هنری در همین رابطه گروهی را از دانشجویان تشکیل دادیم و تقسیم کار صورت گرفت که این حرکت با استقبال خوبی مواجه شد چون اکنون بحث کارآفرینی در سطح گسترده ای در جامعه ما مطرح است.
وی ادامه داد: تاکنون 100 کار به دبیرخانه اولین اکسپو دانشجویی نقاشی رسیده است و پیش بینی می کنیم تا پایان مهلت در نظر گرفته شده، به 500 اثر برسد چون بسیاری از دانشجویان تراز اول هنوز آثار خود را نفرستاده اند.
دهکردی بیان داشت: از میان آثار رسیده بعد از داوری، 150 اثر انتخاب می شود همچنین علاقه مندان تا 15 دی ماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
اولین اکسپو دانشجویی نقاشی سراسری در ایران با حمایت دانشکده هنر و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه الزهرا (س) و با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان 10 سال اخیر رشته های هنری از 27 بهمن ماه تا 11 اسفندماه امسال در گالری پردیس ملت برگزار خواهد شد.
اکسپوهای هنری، یک رویداد فرهنگی - تجاری است که آثار هنرمندان، علاوه بر نمایش برای فروش عرضه می شود و قیمت گذاری بر اساس تفاهم صورت می گیرد.
فراهنگ**9338**1055
خبرنگار:صدیقه بهارلو**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

   #نقاشی #کارآفرینی #نمایشگاه #پژوهش