تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 194
خبرگزاری فارس: بازداشت 10 هزار نفر به اتهام فساد مالی در قزاقستان

رئیس آژانس مبارزه با فساد قزاقستان از بازداشت و زندانی شدن بیش از 10 هزار نفر به اتهام فساد در این کشور از سال 2001 تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «کایرات کاجامجارف» رئیس آژانس مبارزه با فساد قزاقستان در نشستی خبری در شهر «آستانه» گفت: از سال 2001 میلادی به اتهام فساد در این کشور بیش از 10 هزار نفر بازداشت و زندانی شدند.

وی گفت: طی این 17 سال همچنین تعداد زیادی از مقامات بلند پایه قزاقی از جمله 2 نخست وزیر سابق نیز به اتهام فساد بازداشت و محکوم به زندان شده اند.

کاجامجارف ادامه داد: در میان مقامات بازداشت شده همچنین 17 مدیر، وزیر و معاونان آنها، 15 استاندار و شهردار، 8 مدیر ارشد شرکت های ملی و 8 نفر از جمله نظامیان بلند پایه این کشور، قرار گرفته اند.

رئیس آژانسی مبارزه با فساد قزاق چنین اقدامی را بیانگر رعایت دقیق اصول برابری همه در نزد قانون و اجتناب ناپذیر بودن مجازات صرف نظر از جایگاه و مقام مجرم، می باشد.

قبلا گزارش شده بود که طی 10 سال اخیر در این کشور از میان 205 متهم به فساد مالی که در خارج از این کشور به سر می بردند 152 نفر از آنها بازداشت و به قزاقستان استرداد شدند.

انتهای پیام/.

   #مبارزه با فساد #قزاقستان #فساد مالی