تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 361
رکنا: کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید، برنده توپ طلای بهترین بازیکن دنیا در سال 2017 شد.
رونالدو Ronaldo گلزنی کرده (48 به 37)، پاس گل بیش تری ارسال کرده (14 به 8) و موقعیت های بزرگ بیش تری خلق کرده است(35 به 16).

توپ طلای 2017
اما در اغلب اوقات، معیار انتخاب نشریه معتبر فرانس فوتبال، عملکرد در بازی های بزرگ بوده است که در این زمینه، هیچ بازیکنی در سال 2017، به گرد پای کریستیانو رونالدو نیز نمی رسد و همین موضوع سبب شد که توپ طلای نشریه فرانس فوتبال، نیز امشب به او اعطا شود.
مسی، در بازی سرنوشت ساز آرژانتین در مقابل اکوادور که منجر به صعود آلبی سلستله به جام جهانی شد، موفق شد تا با یک هت تریک اعجاب انگیز، حکم صعود آرژانتین را امضا کند.
اما رونالدو نیز در نیمه نهایی لیگ قهرمانان و در دیدار رفت این مرحله، مقابل تیم همشهری یعنی اتلتیکو، هت تریک کرد و به همه نشان داد که داشتن رونالدو، چه تاثیری بر روند بازی دارد. پنج گل رونالدو بعد از صعود رئال به نیمه نهایی، باعث شد تا رئال به راحتی، جام قهرمانی لیگ قهرمانان را بر بالای سر ببرد.
رونالدو دو گل از چهارگل رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان فصل پیش را نیز به ثمر رساند تا کمک شایانی به رکورد شکنی رئال در فتح دو لیگ قهرمانان پشت سر هم و رسیدن آنها، به دوازدهمین قهرمانی کرده باشد.
درست است که این فصل، رونالدو در لالیگا افت شدیدی داشته است اما در لیگ قهرمانان اروپا، همچنان فرم ایده آل خود را حفظ کرده است. او در فصل پیش، از 14 گل رئال پس از مرحله یک چهارم، 10 گل را به ثمر رسانده بود و این فصل نیز با 8 گل در این رقابت ها، آمار خارق العاده ای به جا گذاشته است.
بین این دو، اگرچه مسی آمار بهتری دارد و خلاق تر بوده اما رونالدو، بیش تر به عنوان یک تمام کننده فعالیت می کند و این خود، یک برگ برنده نسبت به لیونل مسی برای کسب افتخارات بیشتر است. لیونل مسی از نظر دریبلینگ هم آمار فوق العاده بهتری دارد اما چیزی که رونالدو را شایسته تر کرد، این بود که رونالدو، رکورد های بسیاری را در فصل پیش، شکست و توانست بهترین سال فوتبالی خود را از نظر شکستن رکورد ها، پشت سر بگذارد و با باشگاهش هم افتخارات بیش تری کسب کرد.
رونالدو فصل پیش توانست، رکورد جیمی گریوس که بهترین گلزن پنج لیگ معتبر اروپایی بود را بشکند. او با گلی که به یووه زد، توانست به دومین بازیکن تاریخ، پس از اسطوره رئال مادرید یعنی آلفردو دی استفانو، تبدیل شود که توانسته در سه فینال مختلف لیگ قهرمانان اروپا، گلزنی کند.
بی تردید به خاطر عملکرد بهتر در بازی های بزرگ و کسب افتخارات بیش تر با باشگاه، این رونالدو بود که امشب، در برج ایفل، جایزه بهترین بازیکن سال جهان را دریافت کرد و رئال مادرید نیز، بهترین تیم سال جهان شد.

   #رونالدو #لیگ قهرمانان #رئال مادرید #بهترین بازیکن #لیونل مسی #همشهری #کریستیانو رونالدو #لالیگا #جام جهانی #نیمه نهایی