تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سیستان و بلوچستانزاهدان-مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۴۰ درصد مدارس سیستان و بلوچستان با جمعیتی بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز تحت پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه ای قرار گرفته اند.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای اداری اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: حدود ۴۰ درصد مدارس سیستان و بلوچستان با جمعیت ۳۰۰ هزار دانش آموز تحت پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه ای قرار گرفته اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه امسال برای چهارمین سال المپیاد در سطح کشور اجرا می شود و تعداد ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز تحت پوشش این طرح ها و برنامه ها قرار گرفته اند، افزود: یکی از اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب و شعار المپیاد درون مدرسه ای "تحصیل، تهذیب و ورزش" است.

وی به افتتاح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای زابل با حضور ۴۰۰ دانش آموز دختر این شهرستان زابل با هدف ایجاد شور و نشاط و شادابی در روزهای اخیر اشاره داشت و گفت: این المپیاد ورزشی به مناسبت هفته وحدت و به یاد شهدای مدافع حرم در تمامی مدارس شهرستان زابل برگزار می شود.

نخعی اظهار داشت: این المپیاد به صورت محوری و متمرکز با حضور دانش آموزان دختر از ۴۰ آموزشگاه دخترانه در ۹ رشته ورزشی بدمینتون، شطرنج، تنیس، دو و میدانی، والیبال، فوتسال، بازی های بومی و محلی، کبدی و هفت سنگ برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ورزش یعنی شادی، نشاط، تحرک و پویایی و یکی از چالش های قرن ۲۱ کم تحرکی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در این قرن بازی های بومی محلی از افراد گرفته شده و بازی های کامییوتری و کم تحرک بین دانش آموزان و قشر نوجوان جایگزین شده است.

وی تصریح کرد: جهت پر کردن خلا یاد شده، طرح ها، برنامه ها و فعالیت هایی برای مدارس تعریف شده که در این راستا یکی از فعالیت های تعریف شده المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، ورزش صبحگاهی و سایر طرح ها و برنامه هایی است که در مدارس و سطح آموزشگاه ها اجرا می شود.

   #بلوچستان #دانش آموز #دانش آموزان #هفت سنگ #رهبر معظم انقلاب

محتوای خبر «بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان زیر پوشش المپیاد ورزشی» را در سایت «قدس آنلاین» ببینید