تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 364
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که پیشتر از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا به خاطر تصمیم جنجالی اش در انتقال سفارت امریکا از تل آویو به قدس اشغالی قدردانی کرده بود، یک بار دیگر در فایلی ویدیوئی از شهر اشغالی قدس از ترامپ قدردانی کرد.

رویداد۲۴-بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که پیشتر از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا به خاطر تصمیم جنجالی اش در انتقال سفارت امریکا از تل آویو به قدس اشغالی قدردانی کرده بود، یک بار دیگر در فایلی ویدیوئی از شهر اشغالی قدس از ترامپ قدردانی کرد. او که در یکی از تپه های قدس ایستاده بود و از پشت سرش شهر قدس دیده می شد، تصریح کرد: "در تاریخ صهیونیسم لحظات بزرگی وجود دارد: بیانیه بالفور، تاسیس کشور، آزاد سازی قدس و اظهارات روز چهارشنبه ترامپ."

نتانیاهو که روز چهارشنبه نیز تصمیم ترامپ را تاریخی توصیف کرده بود، در این ویدئو خاطر نشان کرد: "به او گفتم: دوست من آقای رئیس جمهور، تو در آستانه تاریخ سازی هستی و او چهارشنبه تاریخ را نوشت... این لحظه، لحظه اتحاد بود و باعث خوشحالی ما؛ اعم از راستگرا و چپگرا، سکولار و متدین شد. قدس مایه خوشحالی ما است."

ترامپ روز چهارشنبه گذشته قدس را به عنوان پایتخت "اسرائیل" به رسمیت شناخت. این تصمیم جنجالی سیاست های چندین دهه گذشته آمریکا را تغییر داد و در مقابل، موجی از خشم و انزجار را در میان فلسطینیان برانگیخت و بیشتر کشورهای جهان آنرا محکوم کرده اند.

   #جنجالی #پایتخت #نتانیاهو