تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

خودران ها معادلات بازارهای جهان را تغییر می دهند
در سپتامبر گذشته گزارش شده بود که جری بران، شهردار کالیفرنیا می خواهد فروش تمام خودروهای جدید بنزینی را متوقف کند. در آن زمان صحبتی از بازه زمانی خاصی برای انجام این تصمیم عنوان نشده بود و قانون گذاران تازه در حال بررسی این ایده بودند. اما ممکن است در آینده ای نزدیک، لایحه جدیدی از سوی آن ها معرفی شود که به معنای ممنوعیت خودروهای بنزینی در این ایالت خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری خودرونویس، در این لایحه از سال ۲۰۴۰ به عنوان زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه نام برده شده است. بلومبرگ در گزارش خود نوشته است که اکنون یکی دیگر از سیاست مداران کالیفرنیا به نام فیل تینگ می خواهد قانون تازه ای را تصویب کند که طی آن، از شروع سال ۲۰۴۰ فقط خودروهای الکتریکی به صورت رسمی حق ثبت شدن به عنوان خودروی جدید را داشته باشند.
البته در این لایحه مشخصا نامی از خودروهای الکتریکی به عنوان گزینه جایگزین برده نشده است بلکه می تواند علاوه بر این خودروها، محصولات هیدروژنی یا هر پیشرانه دیگری که درون سوز و بنزینی نباشد را هم شامل شود. تینگ گفته است: تا شما زمان مشخصی را برای انچام چنین تصمیمی معین نکنید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. برای ما مهم است که از الان، برای ۲۳ سال آینده زمان تعیین کنیم.
تینگ گفته است ماه بعد و با شروع فصل قانونی ۲۰۱۸، این لایحه را معرفی خواهد کرد. کالیفرنیا به شدت مصر است که بتواند تا سال ۲۰۵۰، تولید مواد آلاینده را کاهش دهد. هدف فعلی آن ها کاهش ۸۰ درصدی این مواد نسبت به سال ۱۹۹۰ است.
از فرانسه و بریتانیا نیز به عنوان کشورهایی نام برده می شود که قصد دارند تا سال ۲۰۴۰، خرید و فروش خودروهای بنزینی را متوقف کنند. آمریکا اگرچه در حال حاضر برنامه ای برای رسیدن به چنین هدفی ندارد اما ایالت کالیفرنیا می تواند اولین قدم طرفداران هوای پاک و خودروهای الکتریکی در این کشور باشد.

   #مصر #فرانسه #خودروهای جدید #بریتانیا

محتوای خبر «آخرین نفس های خودروهای بنزینی» را در سایت «اسب بخار» ببینید