تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 274

سرویس هنر جوان ایرانی؛ بخش موسیقی:

از سوی انتشارات نگاه و با همکاری نشر ثالت

مجموعه ترانه «تهران 57» اثری از «کاوه آفاق» رونمایی شد

به گزارش جوان ایرانی به نقل از موسیقی ما، نخستین کتاب ترانه های کاوه آفاق تحت عنوان «تهران 57» که دربرگیرنده آثار مکتوب این خواننده و به نوعی نخستین کتاب ترانه های راک فارسی است، رونمایی و منتشر شد.

به گزارش«موسیقی ما»، کاوه آفاق با حضور در دفتر انتشارات نشر ثالث و در حضور پرتعداد دوستدارانش نخستین کتاب ترانه های خود را رونمایی کرد و جشن امضای این کتاب تا پاسی از شب ادامه داشت.

این هنرمند در ابتدای این مراسم رو به حاضرین گفت: «در «تهران 57» از تجربیات خود گفته ام و توضیح داده ام که چطور می شود ترانه ای را روی موسیقی راک نشاند که همچون قطعات «شال»، «اتاق آبی» و «عطر تو» به خانه های مردم برود و زمزمه شود. سالهای زیادی برای نگارشو تولید آن زمان صرف شده و امروز خوشحالم که در حضور شما این اثر رونمایی می شود.» آفاق در ادامه افزود: «کتاب «تهران 57» برای ترانه سرایان جوان که علاقمند به سرودن آثاری در فضای راک هستند توصیه می شود و آنها می توانند با خواندن این کتاب با ساختارهای ترانه سرایی آشنا شوند. همه تجاربم در این سالها را در این اثر منتقل کرده ام که امیدوارم بتواند مورد توجه قرار بگیرد. این کتاب حاصل 16-17 سال ترانه سرایی، مطالعه در زمینه ادبیات فارسی و انگلیسی و همچنین زندگی ام در شرایط مختلف است و جنبه آموزشی دارد.»

آفاق در مقدمه این کتاب نوشته:

«در ابتدا و پیش از مطالعه این کتاب ذکر و تشریح چند نکته کوتاه ضروری می نماید. از آنجا که هدف اصلی انتشار این طیف خاص از اشعار و ترانه های نگارنده (کاوه آفاق) آشنایی نسل هنرمندان نسل هوشمند و بی نظیر جوان و نوجوان کنونی ایران کبیر با یکی از شیوه های نا مرسوم در میان ترانه سرایان فارسی است، لذا برخی نکات کتاب شاید برای گروهی عزیزان البته به حق و به علت عدم وجود منابع مطالعاتی مناسب به زبان فارسی نا مفهوم یا نا مانوس باشد. ذکر توضیحاتی درباره این موارد لازم است. سعی بر این شده که برای استفاده و و انتقال اسان مطالب فنی، این شیوه از ترانه سرایی بسیار کوتاه و با زبانی ساده و نه چندان تخصصی تشریح شود تا شاید انگیزه ای برای پژوهش بیشتر درباره این شیوه کارآمد باشد.»

گفتنی ست جدیدترین آلبوم این خواننده به نام «شال» در آستانه انتشار در بازار موسیقی کشور است و آفاق 9 دی ماه نیز در تهران روی صحنه خواهد رفت.

اختصاصی سایت «موسیقی ما»   #رونمایی #پژوهش #هنرمندان #زبان فارسی #بازار موسیقی

محتوای خبر «مجموعه ترانه - تهران 57 - اثری از - کاوه آفاق - رونمایی شد» را در سایت «جوان ایرانی» ببینید