تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 428
جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در استان زنجان پنجاه و سومین نمایشگاه مد و لباس کشور و اولین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در استان زنجان همزمان با هفته حجاب و عفاف برگزار شد.

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: پنجاه و سومین نمایشگاه مد و لباس کشور و اولین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در استان زنجان همزمان با هفته حجاب و عفاف از 21 تا 27 تیرماه برگزار شد.

این نمایشگاه ساعت 17 روز 21 تیر با حضور جمعی از مسئولان و در فرهنگسرای امام خمینی(ره) افتتاح شد.

در یک بخش از نمایشگاه، محصولاتی در خصوص رعایت حجاب و عفاف به نمایش درآمد و بخش دوم به ارائه لباس های محلی و مجلسی اختصاص داشت و در بخش سوم نیز فروش محصولات با تخفیف ویژه توسط تعدادی از موسسات فعال در این حوزه انجام شد.

دانشکده فنی قائم زنجان، لباس محلی تمام اقوام را شناسایی و تهیه کرده در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داد.

سه سالن گالری هنر فرهنگسرای امام، سالن انتظار و لابی اصلی فرهنگسرا به اولین نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی اختصاص داشتند و تولیدات طراحان لباس زنجانی به صورت مانکن در این رویداد عرضه شد.

دراین نمایشگاه بیش از 50 مدل از لباس طراحان حرفه ای زنجان با مشارکت بنیاد ملی مد و لباس کشور به نمایش درآمد.

در این لباس ها از طرح کتیبه های دوره های اسلامی، کاشی کاری های این دوره، طرح بته جقه، سوزن دوزی دوره اسلامی، چاپ روی لباس، طاق و یراق های دست دوزی روستای درگز قوچان الهام گرفته شده که بر اساس سلیقه شخصی در این لباس ها به کار گرفته شدند.

مراسم اختامیه جشنواره نیز روز 27 تیرماه برگزار شد با توجه به اینکه در بخش مانتوی مدارس، مانتوی اجتماع مجلسی، لباس محلی 36 اثر و در بخش دوخت لباس 63 اثر به جشنواره ارسال شده بودند، از طرح های برتر تجلیل به عمل آمد.

در ادامه تصاویری از پنجاه و سومین نمایشگاه مد و لباس کشور و اولین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در استان زنجان را ببینید:

1 (102)

1 (104)

1 (108)

1 (121)

1 (129)

1 (138)

1 (159)

1 (178)

   #نمایشگاه #زنجان #استان زنجان #مانکن #قوچان #اجتماع

محتوای خبر «جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در استان زنجان» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید