تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 205

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ:

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ یکی از مهمترین وظایف اعضای کمیته منابع و مصارف را افزایش بیمه شدگان این سازمان دانست و گفت: همه ما مسئولیم که از صندوق بیمه شدگان حفاظت و در پایداری آن بکوشیم و باید تلاش کنیم تا در آینده دچار بحران نشویم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری، در دوازدهمین نشست کمیته منابع و مصارف اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اظهار داشت: بنا بر گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی در شرایط خوبی قرار ندارند.
وی تاکید کرد: پس از 20 سال اظهار نظرهای کارشناسی مدیران سازمان تامین اجتماعی در خصوص رسیدن منابع و مصارف به نقطه سربه سری، حساسیت سیاستگذاران و مسئولان برانگیخته شد و بیان این نقطه نظرات کارشناسی توسط دکترنوربخش، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در صحن غیرعلنی مجلس شواری اسلامی، کاری بزرگ و دفاع از 42 میلیون بیمه شده بود.
حیدری افزود: سازمان تامین اجتماعی سازمانی است که بر 3 حوزه بیمه های اجتماعی، حوزه حمایت های اجتماعی و اقدامات امدادی بنا شده است.
وی در خصوص حوزه اقدامات امدادی افزود: اقدامات امدادی، از سوی سازمان تامین اجتماعی و نهادهای مختلف دولتی عمومی و مردمی برای کاهش و تخفیف تبعات بلایای طبیعی و غیرطبیعی همچون سیل، زلزله، طوفان، جنگ و غیره سازماندهی و اجرا می شود. مهمترین حوزه خدماتی این سازمان؛ بیمه های اجتماعی و حمایت های اجتماعی است نه انتظارات غیرواقعی.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ توجه به ایجاد آرامش نیروی کار و امنیت خاطر تولیدکنندگان را مهمترین عملکرد سازمان تامین اجتماعی دانست و افزود: خوشبختانه طی چند سال اخیر شاهد تحول بزرگی در زمینه ارتباط با شرکای اجتماعی بودیم که حاصل آن تغییر ادبیات ارتباط با کارفرمایان است.
وی یادآور شد: در گذشته نگاه به کارفرمایان یک نگاه غیرمتعارفی بود که با حمایت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی این تفکرات منسوخ شده و از کارفرمایان به عنوان شرکای اجتماعی یاد می شود. باید همه مسئولان و کارکنان احترام و تکریم شرکای اجتماعی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.
حیدری با اشاره به افزایش سن امید به زندگی در ایران گفت: بر مبنای محاسبات بیمه ای به میزان افزایش سن امید به زندگی در کشورهای جهان سن بازنشستگی بالا رفته است اما در کشور ما این موضوع کاملا برعکس است و بازنشستگی پیش از موعد زنگ خطری است برای مصارف و کاهش منابع سازمان تامین اجتماعی.
وی بحران سالمندی را در سال های آینده یکی از چالش های جامعه ایران برشمرد و افزود: هم اکنون 6میلیون سالمند در ایران زندگی می کنند که نیمی از آنها تحت پوشش تامین اجتماعی می باشند و در چند سال آینده این تعداد به دو برابر خواهد رسید.
حیدری تامین منابع مالی و پرداخت مستمری در قوانین، گسترش مراکز درمانی و توانبخشی را از ضرورت های مهم دانست و تاکید کرد: اگر افزایش بی رویه چاره اندیشی نشود، شاهد فاجعه ای اسفبار برای صندوق های بیمه ای خواهیم بود.   #تامین اجتماعی #سازمان تامین اجتماعی #بازنشستگی #پژوهش

محتوای خبر «در حفاظت و پایداری صندوق های بازنشستگی همه مسئولیم» را در سایت «جوان ایرانی» ببینید