تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: حاکمیت ارزش ها و تجلی روح آزادی خواهی دستاورد جبهه مقاومت است.

سردار محمدرضا نقدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در حاشیه حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم خراسان رضوی در نمایشگاه ناشران جهان اسلام اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، پیروزی های بزرگ امت اسلام در پیش است و شرط آن استقامت است و بهترین دانشگاه استقامت نیز دفاع مقدس است که امتداد آن در مدافعان حرم تبلور پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: باید بتوانیم این دانشگاه بزرگ را نقد و بررسی کنیم، بالاخره تمام دنیا و مردم کشورمان دسترسی به این که بخواهند مستقیم به حوزه دفاع مقدس ورود پیدا کرده و به منابعی دست پیدا کنند را ندارند. باید این موضوعات به فرآورده های فرهنگی نظیر کتاب، فیلم و شعر تبدیل شود که بتواند به دسترس همه مردم برسد.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: آنچه تاکنون در ارتباط با انتشار فرهنگ و معارف حوزه های مختلف دستاورد آن بوده حججی ها و قهرمان های جبهه موصل و ابوکمال هستند و هر اندازه که بر روی این حوزه تمرکز کنیم دستاوردهای بیداری و آزادی خواهی در دنیا بیشتر و مقاومت ملت ها بالاتر می رود.

سردار نقدی اظهار داشت: اقداماتی که شده خوب است اما خیلی به نسبت به آنچه که باید بشود کم است. در مرتبه اول باید تحولات اساسی در آموزش و پرورش اتفاق بیفتد و عادت به کتابخوانی، انس با کتاب و انس با موضوع دفاع مقدس و تاریخ انقلابیون انجام شود؛ آنچه که در مطالب درسی مدارس و دانشگاه ها گفته می شود تاریخ پادشاه ها و زورگوها است یعنی به زور به ما تحمیل می کنند که به قلدرها و متجاوزین افتخار کنیم به خاطر اینکه در تاریخ گذشته ما بودند در حالی که تاریخ گذشته مجاهدان، مبارزان، آزادی خواهان، علما و دانشمندان را نیز شامل می شود؛ باید تاریخ را از این نگاه نقل کنیم در حالی که تاریخ را وارونه نقل می کنیم.

وی با بیان اینکه محور تاریخ را شاهان و زورگوها گذاشتیم و نیاز به تحول در این حوزه داریم، تصریح کرد: از تاریخ ایران باستان تا به امروز مجاهدان و آزادی خواهان نیز حضور داشتند و اوج تبلور آن در دفاع مقدس است و آنجا خالی از این گونه آدم ها نبوده و آنها در دفاع مقدس نقش آفریدند اما کمرنگ دیده می شوند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: حقیقت تاریخ همان آزادی خواهی و سلسله آنها است و باید آنها را به رخ بکشیم. امیدواریم این حرکتی که شروع شده و نمایشگاه یکی از جنبه های آن است بتواند توسعه پیدا کند. تحول آمورش و پرورش و آموزش عالی در این حوزه ها بسیار مهم و مطالعه کردن نسل ها با عادت دادن آنها به مطالعه اهمیت دارد. نباید بچه ها متکی به محفوظات ذهنی باشند و در کتاب های درسی غرق شوند و باید یافتن علم نه مدرک به عنوان یک ارزش نهادینه برای جامعه باشد که در این زمینه ها کم کاری داریم.

سردار نقدی بیان کرد: در حال حاضر شبکه های پیام رسان آفتی شدند برای بسیاری از فضائل اخلاقی و بر روی روابط خانوادگی نیز اثر گذاشته همه در گوشی ها سرگرم هستند و باید فرصت برای مطالعه پیدا کنند که این فرصت ها همه صرف دیدن تصاویر جذاب دیگر شده، پیام رسان ها یک سبکی را برای خود انتخاب کردند و یک منافعی را برای خودشان در نظر گرفتند و منافع اجتماعی را زیر پا گذاشتند و سرگرمی های بی فایده و بعضا مضر را به وجود آورده اند.

وی در پایان در ارتباط با آخرین کتابی را که مطالعه کرده گفت: آخرین کتابی را که مطالعه کرده ام کتاب خاطرات شهید چیت سازیان از زبان همسر وی است.

انتهای پیام/

   #دفاع مقدس #سپاه #سپاه پاسداران #نمایشگاه #همسر #مقام معظم رهبری #مشهد #جهان اسلام #شعر #خراسان

محتوای خبر «حاکمیت ارزش ها و تجلی روح آزادی خواهی دستاورد جبهه مقاومت است» را در سایت «تسنیم» ببینید