تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 431
افتتاح نمایشگاه "جدی نگیر" در گالری گلستان / نمایش جهانی پرتکثر در آثار هنگامه عابدین نمایشگاه نقاشی های هنگامه عابدین با عنوان "جدی نگیر" جمعه 17 آذرماه 96 در گالری گلستان افتتاح می شود.

به گزارش هنرآنلاین، هنگامه عابدین در این نمایشگاه که محصول نزدیک به سه سال فعالیتش است، آثاری را در ادامه نمایشگاه قبلی خود آماده کرده است.

در بخشی از بیانیه نمایشگاه درباره جهانی به هم ریخته و ناهماهنگ نوشته است که با تکثری پرسرعت راه خود را می رود و انسانِ وامانده و از خود بیگانه، مبهوت و گنگ ازین چند پاره گی در این جهان بی عمل مانده است.

ریچارد ام وان (Richard M. Vaughan) نویسنده و منتقد هنری سرشناس کانادایی در یادداشتی برای این نمایشگاه، نوشته است: "نقاشی های جدید هنگامه عابدین، پوچی و تهدید همراه با آن را با جسارت زیاد در فضایی زنده و منحصربه فرد به نمایش می گذارند.

نمایشگاه هنگامه عابدین

در دنیای نقاشی وی، همچون بهترین افسانه ها و مثل های آموزنده، شاهد ظهور نوعی از شیرینی آمیخته با خشونت هستیم که نزدیک و آشنا ولی هشداردهنده است." وی در مورد این هنرمند نظر خود را این گونه بیان کرده است: "هنگامه عابدین، هنرمندی مفهوم گرا است که نقاشی هایش را با هارمونی دلپذیری از آمیختن رنگ و نور و عمق به بیننده عرضه می کند. نقاشی هایی که پنجره ای به دنیاهای دیگر و افسانه هایِ در حال فراموشی به نظر می رسند، با مهارت و چیرگی هنرمند در نقاشی، ببینده را به سوی واقعیت رهنمون می شوند."

نمایشگاه هنگامه عابدین

هنگامه عابدین، نقاش، شاعر، نویسنده هنری و عضو پیوسته انجمن هنرمندان نقاش ایران است. نزدیک به 30 سال است که نقاشی می کند و سابقه چندین نمایشگاه انفرادی و بیش از 25 نمایشگاه گروهی نقاشی را در پرونده کاری اش دارد.

نمایشگاه "جدی نگیر" از جمعه هفدهم تا چهارشنبه بیست و دوم آذر ماه 1396، همه روزه از ساعت 16 تا 20 در گالری گلستان، واقع در دروس، خیابان شهید کماسایی، پلاک 34 برقرار است.

   #نمایشگاه #نقاشی #گلستان #هنرمندان