تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 430

وزیر ورزش و جوانان کار مشترک این وزارتخانه و سازمان میراث فرهنگی را در ثبت جهانی چوگان به نام کشورمان ستود و از آن به عنوان یک موفقیت تاریخی یاد کرد.

، مسعود سلطانی فر با انتشار عکسی در صفحه خود در تلگرام نوشت: "موفقیتی تاریخی برای میراث معنوی کشورمان در عرصه ورزش، چوگان به اسم ایران ثبت جهانی شد.
پس از ٢٠ ماه تلاش مدیریت ورزش و میراث فرهنگی کشورمان، چوگان بنام ایران ثبت شد."

، وزارت ورزش و جوانان روز پنجشنبه اعلام کرد که در دوازدهمین اجلاس کمیته بین الدول کنوانسیون حفاظت از میراث ناملموس یونسکو در کره جنوبی با قاطعیت آراء رشته چوگان به نام ایران ثبت شده است.

این پرونده پس از ۲۰ ماه مراحل بررسی و همچنین بر اساس پنج معیار ثبت جهانی، دارای شرایط ثبت، معرفی شد تا در اجلاس کره، مورد تصویب نهایی قرار گرفت. پرونده چوگان، دومین پرونده از ۱۳ پرونده ثبتی ایران در فهرست میراث جهانی است که مرتبط با ورزش و بازی های آیینی است.

انتهای پیام

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.


   #کره جنوبی #وزیر ورزش #هشدار #تلگرام