تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 391
در تاریخ جایزه توپ طلا مواردی بوده که این عنوان به بازیکنانی که شایستگی شان را نداشتند داده شده است. «آس» عنوان «دزدی های بزرگ» را برای این موارد برگزیده است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، روزنامه «آس» نوشت: در طول تاریخ بازیکنانی بودند که در نهایت شگفتی صاحب توپ طلا شدند و به فوتبالیست هایی که شایسته دریافت آن بودند این جایزه داده نشده است.

در ادامه به پنج دزدی بزرگ توپ طلا اشاره می شود.

ماتیاس سامر - ۱۹۹۶

شاید بزرگ ترین شگفتی تاریخ این جایزه برنده شدن هافبک آلمانی بود. نبود ستارگان بزرگ در آن سال و قهرمانی تیم آلمان در یورو ۱۹۹۶ باعث شد این عنوان به سامر برسد.

مایکل اوون - ۲۰۰۱

لیورپول در آن سال توانست پنج جام فتح کند اما هیچ یک از این عناوین خیلی مهم نبودند.

انتخاب اوون به عنوان برنده توپ طلا به شدت با انتقادات اسپانیایی ها رو به رو شد چون رائول گونسالس در رئال مادرید بهترین فصل خود را پشت سر گذاشت اما در نتایج نهایی آرا در رتبه دوم قرار گرفت.

آندری شوچنکو - ۲۰۰۴

تیری آنری در آن سال عملکرد فوق العاده ای در آرسنال داشت اما از نظر فرانس فوتبال کافی نبود.

شوچنکو به لطف قهرمانی میلان در لیگ قهرمانان اروپا برنده توپ طلا شد.

فابیو کاناوارو - ۲۰۰۶

بازیکن ایتالیایی آخرین مدافعی بود که توانست صاحب این جایزه شود. او نقش کلیدی در قهرمانی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان داشت اما دیگر بازیکنان ایتالیایی مانند جان لوئیجی بوفون شایستگی بیشتری در کسب این عنوان داشتند.

لیونل مسی - ۲۰۱۰

توپ طلا این سال در عین ناباوری به مهاجم آرژانتینی رسید. او هرگز فکر نمی کرد با توجه به قهرمانی اسپانیا در جام جهانی برنده توپ طلا شود.

آندرس اینیستا که گل قهرمانی لاروخا را در فینال به ثمر رساند شایستگی کسب این جایزه را داشت و پس از او، ژاوی ارناندس (هافبک اسپانیایی) می توانست برنده آن شود.

به جز این دزدی ها، بازیکنانی هم بودند که با وجود نامزد شدن برای کسب این جایزه در عین شایستگی هرگز به عنوان برنده معرفی نشدند.

در ادامه به ۱۱ بازیکن تاریخی این فهرست اشاره می شود.

دروازه بان: ایکر کاسیاس، بوفون

مدافع: کافو، پائولو مالدینی، فرانکو بارزی، روبرتو کارلوس

هافبک: ژاوی، اینیستا، لادیسلاو کوبالا

مهاجم:رائول گونسالس، تیری آنری و فرانس پوشکاش

   #آلمان #جام جهانی #لیگ قهرمانان #لیگ قهرمانان اروپا #یورو #لیونل مسی #لوئیجی بوفون #رئال مادرید #آرسنال #لیورپول

محتوای خبر «پنج دزدی بزرگ توپ طلا!» را در سایت «جام جم آنلاین» ببینید