تاریخ دریافت خبر:
آی سینما: فیلم مهیج فانتزی «شکل آب» جدیدترین ساخته گیرمو دل تورو کارگردان مکزیکی با کسب نامزدی در 14 رشته از جمه بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر زن (سالی هاوکینز) و بهترین فیلم ترسناک/ علمی-تخیلی، پیشتاز جوایز سینمایی «انتخاب منتقدان» شد. چند فیلم دیگر شامل «دانکرک»، «مرا به نامت صدا بزن»، «لیدی برد»، «پست»، «مریض بزرگ»، «سیاه ترین ساعت»، «پروژه فلوریدا»، «برو بیرون» و «سه بیلبور خارج از ابینگ، میزوری» در رشته بهترین فیلم با «شکل آب» رقابت خواهند کرد.

به نوشته هالیوود ریپورتر، جدیدترین ساخته گیرمو دل تورو که آخر هفته گذشته در سالن های محدود اکران شد، با فیلم های بیش تر شناخته شده و دیده شده این روزها از جمله «مرا به نامت صدا بزن»، «دانکرک»، «لیدی برد» و «پُست» که موفق به کسب هشت نامزدی شده، فاصله زیادی داشت. با این حال، استقبال ناگهانی انجمن منتقدان نمایش فیلم از «شکل آب» تا اینجا مهم ترین شگفتی فصل جوایز را رقم زده است.

همچنین کمیل نانجیانی نویسنده و بازیگر «مریض بزرگ» موفق به کسب نامزدی در دو رشته بهترین بازیگر کمدی و بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی شد.

سال گذشته، درام موزیکال «لا لا لند» در رشته بهترین فیلم موفق به دریافت جایزه انتخاب منتقدان شد.

فهرست کامل نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان 2017 به شرح زیر است:

بهترین فیلم

مریض بزرگ

مرا به نامت صدا بزن

تاریک ترین ساعت

دانکرک

پروژه فلوریدا

برو بیرون

لیدی برد

پست

شکل آب

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری


بهترین کارگردان

گیرمو دل تورو / شکل آب

گرتا گرویگ / لیدی برد

مارتی مک دونا / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

کریستوفر نولان / دانکرک

لوکا گوادانینو / مرا به نامت صدا بزن

جردن پیل / برو بیرون

استیون اسپیلبرگ / پست

بهترین بازیگر مرد

تیموتی شالامی / مرا به نامت صدا بزن

جیمز فرانکو / هنرمند فاجعه

جیک جیلنهال / قوی تر

تام هنکس / پست

دنیل کالویا / برو بیرون

دنیل دی-لوییس / Phantom Thread

گری اولدمن / سیاه ترین ساعت

بهترین بازیگر زن

جسیکا چستین / بازی مالی

سالی هاوکینز / شکل آب

فرانسیس مک دورماند / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

مارگو رابی / من، تونیا

سرشا رونان / لیدی برد

مریل استریپ / پست

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ویلم دافو / پروژه فلوریدا

آرمی همر / مرا به نامت صدا بزن

ریچارد جنکینز / شکل آب

سم راکول / سه بیلبور خارج از ابینگ، میزوری

پاتریک استوارت / لوگان

مایکل استالبرگ / مرا به نامت صدا بزن

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

مری جی. بلایج / گل آلود

هونگ چائو / کوچک سازی

تیفانی هدیش / سفر دختران

هالی هانتر / مریض بزرگ

الیسن جنی / من، تونیا

لوری متکاف / لیدی برد

اکتاویا اسپنسر / شکل آب

بهترین بازیگر جوان مرد / زن

مکینا گریس / با استعداد (Gifted)

دافنه کین / لوگان

بروکلین پرینس / پروژه فلوریدا

ملیسنت سیموندز / شگفت زده (Wonderstruck)

جیکوب ترمبلی / اعجوبه

بهترین اجرای گروهی بازیگران

دانکرک

لیدی برد

گل آلود (Mudbound)

پست

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین فیلمنامه اقتباسی

جیمز آیوری / مرا به نامت صدا بزن

اسکات نیوستادتر، مایکل اچ. وبر / هنرمند فاجعه

ویرجیل ویلیامز و دی ریز / گل آلود

آرون سورکین / بازی مالی

جک ثورن، استیو کونراد و استیون چباسکی / اعجوبه

بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی

امیلی وی. گوردون، کمیل نانجیانی / مریض بزرگ

جردن پیل / برو بیرون

گرتا گرویگ / لیدی برد

لیز هانا، جاش سینگر / پست

گیرمو دل تورو، ونسا تیلور / شکل آب

مارتین مک دونا / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین فیلمبرداری

راجر دیکنز / بلید رانر 2049

سیومبو موکدیپروم / مرا به نامت صدا بزن

هویت فون هویتما / دانکرک

ریچل موریسون / گل آلود

دن لاستن / شکل آب

بهترین طراحی لباس

جاکلین دوران / دیو و دلبر

رنه ایپریل / بلید رانر 2049

مارک بریجز / Phantom Thread

لوییس سکوییرا / شکل آب

لیدنی همینگ / زن شگفت انگیز

بهترین تدوین

پل مچلیس، جاناتان آموس / بیبی راننده

جو واکر / بلید رانر

لی اسمیت / دانکرک

مایکل کان، سارا بروشار / پست

سیدنی والینسکی / شکل آب

بهترین چهره پردازی

دیو و دلبر

سیاه ترین ساعت

من، تونیا

شکل آب

اعجوبه

بهترین طراحی صحنه

دیو و دلبر

بلید رانر 2049

دانکرک

قتل در قطار سریع السیر شرق

Phantom Thread

شکل آب

بهترین موسیقی متن

بنجامین والفیش، هانس زیمر / بلید رانر 2049

داریو ماریانلی / سیاه ترین ساعت

جانی گرینوود / Phantom Thread

جان ویلیامز / پست

آلکساندر دسپلا / شکل آب

بهترین ترانه

همیشگی / دیو و دلبر

سر عشق / مرا به نامت صدا بزن

مرا به یاد بیاور / کوکو

پای چیزی وایسا / مارشال

این من هستم / بزرگ ترین شومن

بهترین جلوه های ویژه

بلید رانر 2049

دانکرک

شکل آب

ثور: راگناروک

جنگ سیاره میمون ها

زن شگفت انگیز

بهترین انیمیشن بلند

The Breadwinner

کوکو

من نفرت انگیز 3

فیلم لگو بتمن

وینسنت دوست داشتنی

بهترین فیلم اکشن

بیبی راننده

لوگان

ثور: راگناروک

جنگ سیاره میمون ها

زن شگفت انگیز

بهترین بازیگر مرد کمدی

استیو کارل / نبرد جنسیت ها

جیمز فرانکو / هنرمند فاجعه

کریس همزورث / ثور: راگناروک

آدام سندلر / ماجراهای خانواده مایروویتس

بهترین زن کمدی

تیفانی هدیش / سفر دختران

زوئی کازان / مریض بزرگ

مارگو رابی / من، تونیا

سرشا رونان / لیدی برد

اما استون / نبرد جنسیت ها

بهترین فیلم ترسناک / علمی-تخیلی

بلید رانر 2049

برو بیرون

آن

شکل آب

بهترین فیلم خارجی زبان

نبض بر ثانیه

یک زن شگفت انگیز

اول پدرم را کشتند

محوشدگی

مربع

تلما

   #هالیوود #خانواده