تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 370

جمشید محمدی، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان همدان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در همدان گفت: بیش از 43 میلیارد ریال زکات طی هشت ماهه سال جاری در استان همدان توسط کشاورزان پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 100 درصدی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیست و یک میلیارد ریال زکات پرداخت شده است، افزود: مردم در پرداخت زکات می توانند به شورای زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) مراجعه کرده و با مودیان و رابطین زکات همکاری کنند.

وی تصریح کرد: زکات علم، زکات قدرت، زکات جسم و بدن، زکات آبرو، زکات مال، زکات جمال، زکات جهاد فی سبیل الله، زکات گوش و ... ازجمله این زکات ها است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان همدان اظهار کرد: امیدواریم باتلاش ها وبرنامه های که پیش بینی شده جهت فرهنگ سازی به ویژه تبلیغ چهره به چهره زکات توسط مسئولین زکات شهرستان ها کشاورزان بیشتری نسبت به پرداخت زکات اقدام کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار نفر تحت عنوان عاملین افتخاری در روستاها بعنوان رابط زکات با دبیر خانه شورای زکات همکاری دارند.

وی گفت: در پرداخت زکات، اقامه نماز و احیای امر به معروف و نهی از منکر هر چه تلاش خالصانه انجام گیرد علاوه بر کسب رضای خداوند زمینه ساز نصرت و پیروزی بیشتری می شود.

وی افزود: ترویج و تبلیغ برای پرداخت زکات یک دستور الهی است که خداوند به پیامبران اعلام فرموده و مردم نیز برای رستگاری خویش،افزایش ثروت و کاهش فقر باید به این امر مهم توجه داشته باشند.

پایان پیام/155
ضمیمه :

   #همدان #استان همدان

محتوای خبر «پرداخت بیش از ۴۳ میلیارد ریال زکات در استان همدان» را در سایت «شبستان» ببینید