تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 438
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه مافیای برنج در دولت نفوذ کرده است، گفت: وزیر جهاد کشاورزی باید در مجلس به سؤال من در مورد آشفتگی بازار برنج پاسخ دهد.


به گزارش خبرگزاری بسیج، جبار کوچکی نژاد در رشت، کنترل بازار محصولات کشاورزی را از وظایف وزارت جهاد کشاورزی برشمرد و اظهار کرد: قانون به صراحت اعلام می کند که کنترل بازرگانی محصولات کشاورزی با وزیر جهاد کشاورزی است و در این راستا حجتی هیچ بهانه هم نمی تواند بیاورد.

وی با اشاره به نقش نظارتی مجلس بر وضعیت عمومی کشور افزود: اگر ستاد تنظیم بازار تصمیم بر واردات برنج را گرفته باشد، وزیر باید خود را برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان آماده کند.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه طرح سؤال از وزیر جهاد کشاورزی دو هفته قبل به کمسیون کشاورزی رفته است، گفت: هفته آینده وزیر باید در مجلس به سؤال من در مورد آشفتگی بازار برنج پاسخ دهد.

وی با اشاره به آسیب های برنج وارداتی به تولید و انسان خاطرنشان کرد: واردات بیش از حد برنج علاوه بر اینکه به تولیدکننده و اقتصاد کشور ضربه می زند به مصرف کننده نیز آسیب هایی را وارد می کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به نصب بنرهای تقدیر و تشکر از وزیر جهاد بابت دستور منع واردات برنج توسط اتحادیه تولیدکنندگان برنج گیلان تصریح کرد: من انجمن برنج را می شناسم ولی اتحادیه ای شکل نگرفته اما ممکن است نصب بنرها ساخته وزیر و یا دولتی ها باشد.

کوچکی نژاد با اشاره به نقش مافیای برنج و سوءاستفاده کنندگان آن عرصه گفت: با ابراز تأسف و با اطمینان باید اعلام کرد که مافیایی از واردات سود خوبی می برد و در دولت نفوذ کرده و تشکل ها را می سازد.

   #جهاد کشاورزی #گیلان #وزارت جهاد کشاورزی