تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 350

منابع خبری می گویند ولیعهد عربستان که تلاش کرده از خودش چهره یک مصلح در حال مبارزه با فساد به نمایش بگذارد، ماه گذشته با پرداخت بیش از ۴۵۰ میلیون دلار یکی از آثار نقاشی لئوناردو داوینچی را خریداری کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه آمریکایی گزارش داده «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان فردی بوده که اقدام به خریداری یک نقاشی «لئوناردو داوینچی»، نقاش مشهور ایتالیایی دوره رنسانس، با رقم بی سابقه 450.3 میلیون دلار کرده است.

روزنامه وال استریت ژونال به استناد اطلاعات دولت آمریکا و یک منبع آگاه به این موضوع در خاورمیانه می گوید بن سلمان از طریق یک واسطه ماه گذشته اقدام به خریداری نقاشی داوینچی به نام ««سالواتور موندی» (منجی جهان) کرد.

رسانه آمریکایی نوشته این افشاگری، بینشی کم سابقه درباره رقابت میان کشورهای حاشیه خلیج فارس برای جمع آوری شاهکارهای هنری جهان فراهم می آورد.

از طرف دیگر، افشای خریداری این اثر هنری در زمانی حساس برای ولیعهد عربستان صورت گرفته است. او در ماه های گذشته تلاش کرده از خودش چهره فردی مصلح و متعهد به ریشه کن کردن فساد در عربستان سعودی به نمایش بگذارد.

بن سلمان در هفته های گذشته شمار زیادی از شاهزادگان، تجار و مقام های سابق و فعلی عربستان سعودی را به بهانه فساد دستگیر و زندانی کرده است. تحلیلگران، این اقدامات وی را بهانه ای برای مستحکم کردن پایه های قدرت خودش می دانند.

انتهای پیام/

   #نقاشی #ولیعهد عربستان #عربستان سعودی #خلیج فارس #خاورمیانه #مبارزه با فساد

محتوای خبر «بن سلمان بیش از ۴۵۰ میلیون دلار برای خرید نقاشی داوینچی پرداخت کرد» را در سایت «فارس نیوز» ببینید