تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 252
بازدید خبرنگاران از نیروگاه برق بیستون کرمانشاه
بازدید خبرنگاران از نیروگاه برق بیستون کرمانشاه

139408282037428326544122.jpg

علیرضا نصراللهی مجری طرح بازتوانی نیروگاههای شرکت تولید نیروی برق حرارتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: طرح بازتوانی نیروگاههای فرسوده متوقف نشده و داریم در مسیر برنامه ریزی شده پیش می رویم و توفیقاتی نیز تا امروز داشته ایم.

وی افزود: از بین 13 نیروگاه بخاری که در فاز نخست طرح ملی بازتوانی نیروگاهها مورد توجه قرار دارد، اقدامات لازم برای بازتوانی نیروگاه های رجائی، مفتح و رامین اهواز از پیشرفت بهتری نسبت به دیگر طرح ها برخوردارند.

مجری طرح بازتوانی نیروگاههای شرکت تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: بعد از اینکه هم ما بتوانیم مصوبات قانونی را بگیریم و هم وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران مصوبات قانونی را به ما بدهد، در ابتدای سال 2018 میلادی شاهد آغاز امضای قراردادهای طرح های بازتوانی نیروگاههای حرارتی کشور خواهیم بود.

به گزارش تسنیم، وزارت نیرو سال گذشته با محوریت فعالیت و مدیریت شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی ، مجوز بازسازی و نوسازی 13 نیروگاه بخاری و یک نیروگاه گازی را از شورای اقتصاد گرفت تا مطابق ماده 12 قانون رفع موانع تولید و از محل منابع مالی صرفه جویی در سوخت، این اقدام انجام شود.

این واحدهای حرارتی که در دستور کار نوسازی و بازسازی قرار دارند شامل نیروگاه های بخاری اصفهان ، همدان ، بعثت ، شهید رجائی ، بیستون ، لوشان ، بندرعباس ، رامین ، طرشت ، تبریز ، منتظری ، منتظر القائم و نیروگاه گازی ری می شود.

به منظور نوسازی و بازسازی این واحدهای حرارتی از سال گذشته مذاکراتی با شرکت های مختلف داخلی و خارجی در حال انجام است و از کشورهایی چون روسیه ، ژاپن ، صربستان ، ایتالیا ، آلمان ، فرانسه ، کره جنوبی و چین تاکنون شرکت های فعال در صنعت نیروگاه سازی برای حضور در این پروژه ها ابراز تمایل کرده اند و مذاکراتی نیز با مسئولان ایرانی در مجموعه وزارت نیرو داشته اند.

می توان از عدم تخصیص منابع مالی ماده 12 قانون رفع موانع تولید به عنوان بزرگترین مانع تسریع در اجرای این پروژه ملی نام برد.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.


   #وزارت نیرو #همدان #چین #ژاپن #کره جنوبی #هشدار #فرانسه #اصفهان #اهواز #بندرعباس