تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 215

١۶ آذر سالروز در گذشت استاد منوچهر نوذرى است.
به گزارش سینماسینما،شادروان منوچهر نوذری علاوه بر هنرنمایی در عرصه ی رادیو و دوبله در اجرای تلویزیونی نیز موفق ظاهر شد. «مسابقه ی هفته» با اجرای او به یکی از پربیننده ترین برنامه های زمان خود تبدیل شد.

«مسابقه هفته» را حسین احمدی تهیه کنندگی می کرد و از آن زمان به بعد بود که هشت سال این مسابقه به طول انجامید. نوذری به عنوان مجری در این برنامه حضور پیدا کرد، او با این اجرا راه را برای خود هموار کرد تا پس از این، اجرای برنامه های دیگری را بر عهده بگیرد.زنده یاد نوذری همچنین در مقطعی به اجرای برنامه «صندلی داغ» پرداخت که یکی از قسمت های به یادماندنی آن زمانی بود که پسرش ـ ایرج نوذری – در جایگاه مهمان روبه روی او قرار گرفت.

از شادروان نوذری تیپ های «آقای ملون» و «دست و دلباز» را در برنامه ی رادیویی «صبح جمعه با شما» به یاد داریم. صداپیشگی او به جای بازیگرانی مانند گلن فورد و جک لمون نیز در ذهنمان نقش بسته است.

مرحوم منوچهر نوذری علاقه زیادی به تاریخ تلویزیون داشت؛ به گونه ای که از دستگاه ها و ابزارهایی که در طول تاریخ وجود داشت، آرشیوی را برای خود نگهداری می کرد.

منوچهر نوذری فعالیت خود را در عرصه ی سینما در سال ۱۳۳۸ با فیلم هایی مانند «امیر ارسلان نامدار» آغاز کرد و در ادامه در فیلم های «گوهر شب چراغ»، «خیالاتی»، «کوچه اقاقیا» ، «عصای پیر»، «باجناق ها»، «چند می گیری گریه کنی» و «تهران ساعت بیست» به ایفای نقش پرداخت.

آیا منوچهر نوذری از شوخی مهران مدیری با او دلخور شده بود؟

به گزارش سینماسینما، شوخی جالبی که مهران مدیری حدود بیست سال قبل با اجرای منوچهر نوذری در برنامه مسابقه هفته کرده بود پس از گذشت سالها همچنان در ذهن مردم باقی مانده است. به گزارش سینما سینما ،اما آیا منوچهر نوذری از آن شوخی دلخور شده بود.مدتها قبل همشهری بیست وچهار مصاحبه ای با اکبر عالمی استاد دانشگاه و مجری برنامه هنر هفتم در سالهای اولیه دهه هفتاد کرده بود که در آن مصاحبه آقای عالمی به این سوال پاسخ داده بود. مدیری بیست سال قبل که با منوچهر نوذری شوخی کرده بودبا برنامه هنر هفتم با اجرای اکبر عالمی هم شوخی جالبی کرده بود که آن هم در ذهن ها باقی مانده بود. اکبر عالمی در همین مصاحبه در پاسخ به سوالی که خیلی قوی شایعه شده بود که شما وآقای نوذری خیلی از او دلخور شده اید وبهتان برخورده.عالمی هم در پاسخ گفته :نه شادروران نوذری که دوست صمیمی وهم نفس و استاد من بود ونه تنها سر سوزنی از این قضیه آزرده نشد بلکه قاه قاه خندید. اودرادامه گفته :ساعت خوش یکی از زیباترین برنامه های تلویزیون بودوبرنامه ما را به شهرت رساند وقتی هم مهران مدیری را دیدم از او تشکر کردم.

   #مهران مدیری #تلویزیون #سینما #همشهری #دوبله #شایعه #رادیو

محتوای خبر «به بهانه سالروز درگذشت منوچهر نوذری /آیامنوچهر نوذری از شوخی مهران مدیری با او دلخور شده بود؟» را در سایت «سینما سینما» ببینید