تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 231
اوقات شرعی به افق گرگان شامل اذان صبح و طلوع آفتاب به افق گرگان، اذان ظهر به افق گرگان و غروب آفتاب و اذان مغرب به افق گرگان است. زاویه انحراف قبله در شهر گرگان 43.3 درجه است. اوقات شرعی امروز جمعه
۱۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 08

اوقات شرعی گرگان

اذان صبح به افق گرگان
۰۵:۱۹:۴۵
طلوع افتاب به افق گرگان
۰۶:۵۲:۱۷
اذان ظهر به افق گرگان
۱۱:۴۴:۳۷
غروب آفتاب به افق گرگان
۱۶:۳۵:۳۶
اذان مغرب به افق گرگان
۱۶:۵۵:۰۱

شهر گرگان مرکز شهرستان گرگان و استان گلستان در جانب شرقی شمال کشور ایران است. شهر و شهرستانی که امروز گرگان خوانده می شود تا سال 1316 شمسی موسوم به استرآباد بود، و کل منطقه گرگان قدیم، در تقسیمات کشوری امروز، استان گلستان نام دارد. کاوشهای باستان شناسی پیشینه تمدن این منطقه را 5 تا 6 هزار سال اعلام کرده اند. این شهر یک شهر توریستی است و در فصل های از سال به یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای کشور تبدیل می شود.

جاذبه های گردشگری گرگان؛ شهر اسب های ایرانی

موقعیت جغرافیایی گرگان

شهرستان گرگان از شمال به شهرستان آق قلا، از شرق به شهرستان کردکوی و بندر ترکمن و از جنوب به ارتفاعات شاهکوه و استان سمنان محدود است.

طول جغرافیایی عرض جغرافیایی
54.4393° E 36.8456° N


تقسیمات کشوری و جمعیت گرگان

بخش مرکزی شهرستان شامل دهستان های استرآباد جنوبی، انجیرآب، روشن آباد و شهرهای گرگان و جلین است. بخش بهاران از دهستان استرآباد شمالی، دهستان قرق و شهر سرخنکلاته تشکیل شده است.
جمعیت شهرستان در سال ۱۳۹۰، برابر با ۴۶۲٬۴۵۵ نفر (۱۳۵۲۱۳ خانوار) بوده است که شامل ۲۳۳۲۳۸ مرد و ۲۲۹۲۱۷ زن و جمعیت شهر گرگان برابر با ۳۲۹٬۵۳۶ نفر بوده است.

زبان و مذهب مردم گرگان

مردم این شهرستان با گویش طبری و فارسی گرگانی سخن می گویند. شماری از ترکمن ها در دهه های اخیر به شهر گرگان مهاجرت کرده اند. اهل تشیع را تمامی گروه های فارسی زبان، ترک (آذری و قزلباش) و… و اهل تسنن را نیز گروه های ترکمن، قزاق و بلوچ تشکیل می دهند. مسیحیان، بهاییان و صوفیان گنابادی از اقلیت های کوچک مذهبی هستند.

   #گرگان #گلستان