تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 445
مایک پنس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی آی۲۴، در پی شناسایی رسمی «بیت المقدس» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی دولت آمریکا و احتمالِ لغو دیدار «محمود عباس» با «مایک پنس» در اعتراض به این رویداد، کاخ سفید به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داد که لغو این دیدار برنامه ریزی شده «نتیجه معکوس» در پی خواهد داشت!

پس از آنکه یک مقام ارشد جنبش فتح اعلام کرد که محمود عباس پذیرای معاون رئیس جمهور آمریکا در رام الله نخواهد بود، یکی از دستیاران کاخ سفید اعلام کرد که مایک پنس «همچنان قصد دارد طبق برنامه با محمود عباس دیدار کند» و «معتقد است که لغو این دیدار برای رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نتیجه معکوسی در پی خواهد داشت!»

مایک پنس قرار است روزهای شانزدهم و هفدهم دسامبر با سفر به اسرائیل، در پارلمان رژیم صهیونیستی سخنرانی کند.

در همین راستا، «جبرئیل راجوب» یک مقام ارشد جنبش فتح به خبرگزاری فرانسه گفت که مایک پنس در رام الله مورد استقبال قرار نخواهد گرفت. وی همچنین تأکید کرد که محمود عباس با مایک پنس دیداری نخواهد داشت.

به رغم دیدارهای محمود عباس و دونالد ترامپ در ماههای مه و سپتامبر، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به شناسایی رسمی بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی از سوی ترامپ متذکر شد که آمریکا از ایفای نقش به عنوان یک میانجی در روند صلح «عقب نشینی کرده است».

   #محمود عباس #پایتخت #کاخ سفید #هشدار #فرانسه #دونالد ترامپ #رئیس جمهور #بیت المقدس