تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 197

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم با اشاره به اهداف تأسیس خانه معما در قم گفت: تلاش کردیم با افتتاح خانه معما نوجوانان و جوانان را از فضای مجازی خارج و وارد بازی در دنیای واقعی کنیم.

به گزارش فجر۲۴، مجید رفیعی در آئین افتتاح نخستین مرکز بازی های فکری “خانه معما” اظهار داشت: در این فکر بودم که کاری برای جوانان قمی انجام دهم که از هر زاویه ای به آن نگاه شود سالم باشد، ایده این بازی به ذهنم رسید این بازی جهانی است اما معمایی که در این بازی طراحی شده است تازه و کاملاً بومی است.

وی افزود: این بازی یک بازی جهانی است که یک سال و نیم است وارد ایران شده است و اسامی مختلفی دارد که به نام خانه معما نامگذاری شده است، همانند بازی های مجازی است ولی در قالب واقعیت اتفاق می افتد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قمبیان کرد: در بازی خانه معما گروه وارد فضایی می شوند که از قبل تعریف شده است و بازی کاملاً طبیعی است، اتاق ساواک و اتاق موزه در این مکان ساخته شده است که همه چیز طبیعی به نظر می آید، گروه به موضوعی برمی خورند که مشکوک است و با استفاده از ابزارهای داخل اتاق سلسه وار با معماهای مختلف روبرو می شوند که مجبور می شوند آن ها را حل کنند.

رفیعی عنوان کرد: گروه یک ساعت فرصت دارند که کلید اصلی درب را پیدا کرده و از اتاق خارج شوند، این بازی نیازمند کار گروهی است و هوش و دقت عمل و تمرکز از مهم ترین ابزار برای موفقیت در آن است.

وی با بیان اینکه یکی از مزیت های بازی خانه معما بومی سازی بودن آن است، اظهار داشت: افراد در حین بازی آموزش می بینند و فرهنگ سازی شده است، در این بازی نوجوانان وجوانان با اماکن قم آشنا می شوند، معماها را آنالیز و سعی کردیم برای آی کی یو با ضریب ۸۵ الی ۱۳۵ باشد و با کار گروهی بتوانند موفق شده و از اتاق خارج شوند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قمبا اشاره به اهداف تأسیس خانه معما در قم افزود: تلاش کردیم با افتتاح خانه معما نوجوانان و جوانان را از فضای مجازی خارج کرده و وارد بازی در دنیای واقعی کنیم، این بازی بسیار جذاب و مهیج است ونیازمند تلاش و کارگروهی و هوش است.

رفیعی بیان کرد: علاقه داشتیم بازی طراحی شود که خانواده ها در آن شرکت کرده و رقابت سالمی با یکدیگر داشته باشند، این بازی سبب همفکری خانواده ها با یکدیگر می شود و آثار خوبی برای نوجوانان و جوانان دارد.
منبع: خبرگزاری تسنیم قم

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom


   #شهرداری #فضای مجازی #خانواده #رادیو #تلگرامی

محتوای خبر «“خانه معما” نسل جوان را از فضای مجازی به دنیای واقعی می کشاند» را در سایت «قم پرس» ببینید