تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 559
اجرای طرح «پائیزه کتاب» با شعار «هر ورقش دفتریست...» از دوم آذرماه آغاز شده است.

775740_424.jpg

عصرایران- با گذشت دو هفته از اجرای طرح «پائیزه کتاب» که با مشارکت ۸۲۵ کتاب فروشی از ۳۱ استان کشور در حال برگزاری است، بیش از ۴۳۸ هزار نسخه کتاب از سوی ۱۸۶ هزار نفر خریداری شده است.

بنا بر تصمیم کمیته مدیریت طرح پاییزه کتاب، مدت زمان اجرای این طرح در مراکز استان هایی که تعداد کتابفروشی های آنها کم و از لحاظ میزان فروش و تخصیص یارانه در طرح پائیزه و طرح های قبلی نتوانسته اند نسبت به جذب یارانه خود در بازه زمانی ۲۰ روزه اقدام کنند، تا ۲ دی ماه تمدید شد.

مدت زمان اجرای طرح پائیزه کتاب در مراکز استان‎های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، کردستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، لرستان و سمنان با هدف توجه به کتابفروشی‎های مناطق کم برخوردار، مرزی و دور از مرکز تا دوم دی ماه تمدید شد.

همچنین طبق اعلام خانه کتاب، علاقه‎مندان می‎توانند با استفاده از اپلیکیشن «کتابفروشی»، کتابفروشی های سطح شهر که عضو طرح پائیزه کتاب هستند را بر روی نقشه مشاهده کرده و بهترین مسیر برای رسیدن به آن را پیدا کنند. همچنین این اپلیکیشن شماره تماس و آدرس تمامی کتابفروشی‎های دارای مجوز را در اختیار کاربران قرار می‎دهد و آنها را برای رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد.

طرح «پائیزه کتاب» با شعار «هر ورقش دفتریست...» از دوم آذرماه همزمان با چهارمین دوره کتابگردی آغاز شده است. علاقه مندان و خریداران کتاب با همراه داشتن کارت ملی می‎توانند با مراجعه به کتابفروشی‎های عضو طرح تا دوم دی‎ماه در شهرستان ها و مراکز استان‎های نام برده شده از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف ۱۰۰ هزار تومان استفاده کنند.

پیش از این طرح «تابستانه کتاب» در سال 96 با فروشی 10 میلیارد تومانی از 15 مردادماه تا 13 شهریور در شهرستان ها و تا 3 شهریور در مراکز استان ها برگزار شد که 813 کتابفروشی از سراسر کشور در این دوره مشارکت کردند. در این طرح 498 هزار و 749 نسخه کتاب به 203 هزار و 761 نفر فروخته شد. از بین 813 کتابفروشی فعال در طرح تابستانه کتاب، 618 کتابفروشی در مراکز استان و 195 کتابفروشی در شهرستان‎ها کتاب‎های بخش کودک و نوجوان را با 25درصد تخفیف و کتاب‎های بخش عمومی را با 20 درصد تخفیف عرضه کردند.

   #یارانه #اپلیکیشن #خراسان #کارت ملی #لرستان #نقشه

محتوای خبر «فروش ۴۳۸ هزار نسخه کتاب در دو هفته/ خرید کتاب با تخفیف ادامه دارد» را در سایت «عصر ایران» ببینید