تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 399
آیت الله العظمی سیستانی اقدام اخیر دولت آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. 196199_791.jpg

شعارسال : آیت الله العظمی سیستانی اقدام اخیر دولت آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

آیت الله العظمی سیدعلی سیستانی با محکوم کردن اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارتش از تل آویو به این شهر خواهان همبستگی امت اسلامی برای بازگرداندن قدس به فلسطینی ها شد.

اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور فرانسه در اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان این مرکز رژیم صهیونیستی خشم کشورهای اسلامی و غربی و تمام کشورهای جهان را برانگیخت.

سایت دفتر آیت الله عظمی سیستانی به نقل از یک منبع مسئول عنوان داشت که این اقدام ترامپ احساسات صدها میلیون عرب و مسلمان را جریحه دار کرده است.

وی در ادامه افزود: این تصمیم باعث تغییر این واقعیت نمی شود که قدس یک سرزمین اشغال شده است و باید به صاحبان اصلی آن یعنی فلسطینی ها بازگردد.

این نخستین واکنش مرجعیت دینی در نجف اشرف در خصوص اقدام ترامپ به شمار می رود.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی رویداد 24 ، تاریخ انتشار 16 آذر 96، کد خبر:۹۱۸۷۲،www.rouydad24.ir

   #پایتخت #فرانسه #رئیس جمهور #دونالد ترامپ