تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 268
سیدجلال-کامیابی-نیا-و-بیرانوند؛-ستون-های-قلعه-تسخیرناپذیر-ارتش-سرخ

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس در ۲ فصل اخیر در لیگ در دیدارهایی که علیرضا بیرانوند ، سید جلال حسینی و کمال کامیابی نیا به طور همزمان در اختیار داشته آمار خیره کننده ای از خود به جای گذاشته است.

به گزارش وب سایت نود، پرسپولیس پس از آنکه قهرمانی لیگ پانزدهم را به خاطر ضعف در کار دفاعی از دست داد تقویت ساختار دفاعی در راس برنامه های نقل و انتقالاتی این تیم در لیگ شانزدهم قرار گرفت .

علیرضا بیرانوند و سید جلال حسینی به عنوان دروازه بان و مدافع از نفت تهران به پرسپولیس پیوستند که با حضور کمال کامیابی نیا در پست هافبک دفاعی جمع نفتیها این تیم تکمیل شود. این سه در کنار یکدیگر نقش به سزایی در کسب عنوان بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر در فصل گذشته داشتند اما در شروع لیگ هفدهم کارنامه دفاعی پرسپولیس به درخشانی فصل گذشته نبود و علت آن هم این بود که از هفته دهم این سه عنصر کلیدی در کنار هم قرار گرفتند و پس از آن تا امروز پرسپولیس در هیچ دیداری گل نخورده است

این سه بازیکن ، جزو بازیکنان اصلی پرسپولیس در ۲ فصل گذشته بودند ولی هر کدام بنا به دلایلی در مقطعی غایب بودند. ۳ ستون قلعه ارتش سرخ از مجموع ۳۴ بازی پرسپولیس در لیگ شانزدهم و هفدهم در۲۴بازی به طور همزمان در ترکیب اصلی پرسپولیس حضور داشتند که در این تعداد بازی آمار خیره کننده و بی نظیری به جا گذاشتند .

دروازه پرسپولیس در این ۲۴ بازی تنها در ۴ بازی باز شد که یکی از این ۴ بازی دیدار تشریفاتی مقابل ذوب آهن در هفته ماقبل پایانی فصل گذشته بود و پرسپولیس با حضور همزمان این ۳ بازیکن رکورد غیرقابل باور ۸۳ درصد کلین شیت در هر بازی دست پیدا کرده و از آن مهمتر تنها یک شکست داشته است.

طبیعتا شکستهای تلخ و روزهای تاریک پرسپولیس در این دو فصل در روزهایی اتفاق افتاده که حداقل یکی از این سه ضلع غایب بوده مثل شکست در دربی ۸۴ که کامیابی نیا غایب بود و یا باخت ۴-۰ مقابل الهلال که کامیابی نیا و سیدجلال حسینی در زمین حضور نداشتند.پرسپولیس برای ادامه روند خوب خود باید امیدوار باشد که در طول فصل هیچ کدام از این سه بازیکن را از دست ندهد.

۶۰۶۱۰

   #پرسپولیس #کمال کامیابی نیا #علیرضا بیرانوند #سید جلال حسینی #جلال حسینی #ترکیب اصلی #نفت تهران #لیگ برتر #ذوب آهن #برنامه نود