تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 287
مراسم امضای تفاهم نامه سازمان نهضت سوادآموزی با کمیته امداد امام خمینی (ره)رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از پایلوت طرح آموزش موبایلی به سوادآموزان خبر داد و گفت: اجرای آزمایشی آموزش موبایلی موفق بود و علاوه بر انتقال سواد خواندن و نوشتن به از بین بردن ترس از فناوری در سوادآموزان کمک می کند.

علی باقرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طرح آموزش موبایلی به سوادآموزان دو ماه گذشته اجرای آزمایشی خود را پشت سر گذاشت اظهار کرد: آموزش از طریق موبایل یک پروژه پژوهشی تجربی بود که در استان خوزستان به اجرا درآمد.

وی افزود: در این طرح تعدادی از سوادآموزان از طریق تبلت و نرم افزاری که تولید شده، تحت آموزش قرار گرفتند و معلم تنها اقدام به برگزاری کلاس رفع اشکال کرد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در این طرح معلم فرآیند پیشرفت تحصیلی را کنترل می کند گفت: آموزش موبایلی می تواند الگوی خوبی برای کلاس های چندپایه نیز باشد و مدل خوبی برای آموزش رسمی است. همچنین آموزش و پرورش می تواند برای کاهش هزینه های آموزشی خود در مناطق صعب العبور این کار را انجام دهد. از دیگر مخاطبان این پروژه افرادی هستند که به علت شرایط خاص ناچارند در بیمارستان بستری شوند یا دچار معلولیت اند و نمی توانند از منزل بیرون بیایند و یا کودکان کار که به هر دلیلی مجبورند برای خانواده یا با خانواده کار کنند.

باقرزاده ادامه داد: از جمله محسنات این طرح آن است که اپلیکیشن و نرم افزار هیچگاه از تکرار کردن و یادآوری و نگه داری سوابق خسته نمی شود و این امر یادگیری را تسهیل می کند.

وی با بیان اینکه قطعا این طرح را در نهضت سوادآموزی دنبال می کنیم عنوان کرد: پژوهش ما نشان می دهد انگیزه سوادآموزان برای استفاده از این روش بسیار بالاست و مهارت استفاده از سخت افزارهای هوشمند را فراهم می کند. بنابراین ترس از فناوری که بعضا در افراد بی سواد وجود دارد از بین می رود و فرصتی را فراهم می کند تا بتوانند از مابقی خدمات اجتماعی مبتنی بر وب نظیر واریز وجه، پرداخت قبوض و خرید اینترنتی استفاده کنند.

انتهای پیام

   #خانواده #پژوهش #کودکان کار #نرم افزار #خوزستان #تبلت #اپلیکیشن

محتوای خبر ««آموزش موبایلی» راهکاری برای آموزش بیماران بستری و بیسوادان مناطق صعب العبور» را در سایت «ایسنا» ببینید